Poprzedni artykuł: Dominika Gwit jako Zbuntowany Anioł w "Tańcu z Gwiazdami" - o tym wyst... Następny artykuł: To zdjęcie wywołało burzę w internecie! Modelka przy użyciu Photoshopa...

Kolejne zagrożenie dla nastolatków. Tym razem jest to wyzwanie z... gumką do ścierania!

Kobieta, , tagi: instagram
Nastolatki wpadają ze skrajności w skrajność. Niektóre poprawiają swoją urodę, a inne... uszkadzają ciało. Niedawno wspominałyśmy wam o wyzwaniu z solą i lodem, które powodowało poparzenia skóry. Tym razem przychodzimy do was z wyzwaniem z przyrządem, który ma każde dziecko!

Gumka do mazania to przedmiot, który jako jeden z pierwszych trafia do piórników naszych dzieci. Dawniej rodzice martwili się, byle ich pociecha nie zjadła tej małej rzeczy. Teraz trzeba uważać, aby dziecko nie uszkodziło swojej skóry i to zupełnie świadomie, w celu np. zaimponowania rówieśnikom.

Polecamy:  Ta rozywka zabija! Nastolatki "bawią się" w "niebieskiego wieloryba"

#eraserchallenge podbija social media. Chodzi w nim o uszkodzenie ciała, najczęściej nadgarstka lub wierzchu dłoni. Osoba realizująca wyzwanie musi wyrecytować alfabet jednocześnie pocierając z całej siły skórę na wybranej części ciała. Kończy się to podobnie do wyzwania z solą i lodem. Skóra jest bardzo podrażniona i wygląda jakby uległa poparzeniu. Takie zmiany długo i boleśnie się goją, a blizny mogą pozostać na długie miesiące.

Nie jest to nowe wyzwanie. Pojawiło się już w 2015 roku, jednak po kilku miesiącach ponownie cieszy się zainteresowaniem wśród nastolatków. Świadczą o tym chociażby wpisy w social mediach. 

W naszej galerii znajdziecie materiały, które pokazują, do jakich uszkodzeń może dojść podczas tego wyzwania. 

Polecamy:  Cudem uniknęła śmierci, a wszystko przez ten nawyk. Wiele z nas też tak robi...

Foto: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2019, 19:51

Zobacz także

Nasze propozycje