Poprzedni artykuł: Demi Moore jest zakochana, ale tym razem... w kobiecie. Ukrywała to od... Następny artykuł: O kosmetykach pisze z pasją i właśnie wygrywa pudełko pełne nowości i...

Polska youtuberka opisała, jak ją upokarzano u ginekologa. Macie podobne doświadczenia?

Kobieta, , tagi: ginekolog
Adrianna Kępka, znana na YouTube jako True Beauty is Internal, opowiedziała o swoich traumatycznych doświadczeniach w gabinecie ginekologicznym. Nie jest jedyną kobietą, która tego zaznała, ale jako jedna z niewielu opowiedziała o tym głośno!

Adrianna Kępka zdradziła w swoim filmie na YouTube, jak wyglądały jej wizyty u ginekologa, kiedy była nastolatką. Zaczęła od tego, w jakiej atmosferze w ogóle czeka się na taką wizytę, jak kobiety potrafią się przepychać i być dla siebie niemiłe.

Polecamy: Utrata dziewictwa to ogromny stres? Basi Kurdej-Szatan pomogła w tym... mama!

Najbardziej jednak w jej opowieści oburza to, jak była traktowana przez samych lekarzy. Jako że mieszkała w niewielkiej miejscowości, to nie miała zbyt dużego wyboru lekarzy specjalistów. YouTuberka opowiedziała, że w trakcie jednej z wizyt, kiedy to wiadomo, że kobieta leży na fotelu ginekologicznym z rozwartymi nogami, do gabinetu weszła zupełnie obca dla niej osoba, z którą lekarz zaczął rozmawiać. Co więcej, drzwi do pomieszczenia były uchylone, więc w tej pozycji mógł ją zobaczyć ktoś, kto akurat przechodził korytarzem przychodni. Wspomina, ze wtedy starała się, brzydko mówiąc "mieć wywalone".

Miałam brzydko mówiąc wywalone. Nie, to mnie nie obchodzi, ona skończy badanie, pójdę i zapomnę o tym miejscu - wspomina vlogerka.

Upokorzenia w gabinecie ginekologicznym

Adrianna opowiedziała także o samym badaniu przez panią ginekolog. Okazało się, że dopiero w trakcie badania młodej dziewczyny, lekarka zapytała, czy jest ona dziewicą. Jak wiadomo, dziewice bada się w zupełnie inny sposób niż kobiety, które już rozpoczęły współżycie. Chodzi o to, żeby kobiety nie skrzywdzić fizycznie.

Na koniec vlogerka porusza ważną kwestię - wiele osób oglądających jej filmik mogłoby powiedzieć "dlaczego wtedy nic nie zrobiłaś?". Adrianna opowiada, że była młodsza, mieszkała w mniejszej miejscowości i po prostu krępowała się reagować. Należy pamiętać, że pacjentka ustawiona jest w "niższej" pozycji niż lekarz, o czym specjalista dobrze wie i to wykorzystuje.

Wideo doczekało się już ponad 800 tys. wyświetleń i kilkudziesięciu tysięcy reakcji. Internautki żywo komentują ten materiał, opisując własne negatywne doświadczenia.

Przyznajemy, że u nas w redakcji również rozgorzała na ten temat dyskusja. Was też spotkało coś podobnego?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 20:25

Zobacz także

Nasze propozycje