Poprzedni artykuł: Robert Lewandowski składa łóżeczko dla dziecka! Wiemy, jaki to model i... Następny artykuł: Nie zgadniecie, co w trakcie scen łóżkowych Jamie Dornan mówił do Dako...

Ta rozrywka zabija! Nastolatki "bawią się" w "niebieskiego wieloryba"

Kobieta, , tagi: wyzwania, samobójstwo
Samookaleczanie, brak snu, to tylko niektóre z zadań, które czekają na młodych ludzi. Dlaczego to robią?

Zacznijmy od tego, że znamienna jest już sama nazwa. Okazuje się, że niebieski wieloryb to gatunek zwierzęcia, które ma tendencje samobójcze! 

Wyzwanie o tej samej nazwie podbija media społecznościowe. Kończy się ono odebraniem sobie życia. Media podają, że do tej pory zmarło ok. 130 osób, wśród których dominują dzieci i nastolatki. Są to najczęściej osoby, które posiadają kompleksy.  

Polecamy:  Ta blogerka pokazała, jak cierpi jej skóra. Nie uwierzycie!

Głównym założeniem tej zabawy jest to, aby zrobić sobie krzywdę. Najpierw następuje przekonanie użytkownika do poczucia własnej bezwartościowości i bezsensu życia. Potem przez 50 dni wykonywane są często drastyczne zadania. Wśród nich dominuje samookaleczanie, brak snu, oglądanie horrorów. Osoba biorąca udział w wyzwaniu zdaje relację z ich wykonania przed opiekunem, który ją "prowadzi". Na koniec nastolatek jest przekonany, że życie jest beznadzieje i jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest odebranie sobie życia. Samobójstwo planuje anonimowy administrator. W mediach podaje się, że młodzi ludzie często skaczą z wysokości. Ta "zabawa" cieszy się największym zainteresowaniem w Rosji, gdzie już podjęto odpowiednie kroki, aby zaniechać jej rozprzestrzeniania się.

Polecamy:  Na Instagramie panuje moda na bardzo niebezpieczne wyzwanie, które powoduje poważne obrażenia skóry!

Jednocześnie Polacy także nie zostali obojętni na ten problem. W internecie możemy przeczytać wiele wpisów krytykujących tę "rozrywkę" i propagujących hashtag #rozowapanda, który oznacza chęć pomocy przez chociażby życzliwą rozmowę z drugim człowiekiem.

Nie możemy uwierzyć, że ktoś mógł wymyślić aż tak straszną grę...

Foto: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:53

Zobacz także

Nasze propozycje