Poprzedni artykuł: Jak dbać o nogi - zdrowy styl życia Następny artykuł: Nie musisz umierać na raka szyjki macicy - zrób cytologię!

Jak dbać o higienę intymną na wakacjach?

Kobieta, , tagi: wakacje, higiena intymna, probiotyk, provag
Podczas wakacyjnego wyjazdu musimy w szczególny sposób zadbać o ochronę miejsc intymnych. Zobacz, co ze sobą zabrać i jak dodatkowo zabezpieczyć się przed infekcją podczas wakacji.
higiena intymna na wakacjach

 1. Zabierzmy ze sobą mydło w płynie
  o odpowiednim dla skóry pH, nawilżający i chroniący żel do okolic intymnych, a w podróż wilgotne chusteczki odświeżające, które zapewnią większy komfort w podróży. Myjmy całe ciało pod bieżącą wodą, także okolice intymne najlepiej podmywać prysznicem lub pod bidetem.
 2. Korzystając z basenu, jacuzzi i solarium jesteśmy narażone na różnego rodzaju infekcje, dlatego w tym czasie warto zadbać o dodatkową ochronę poprzez wzmacnianie naszej naturalnej ochronnej mikroflory dobrymi probiotykami. "Kobiety, które często podróżują i aktywnie korzystają z życia mogą potrzebować dodatkowego uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo – płciowego" – mówi lekarz ginekolog Paweł Orłowski."Probiotyki zawierające specjalnie wyselekcjonowaną kompozycję szczepów bakterii w naturalny sposób wspomagają czynności obronne naszego organizmu i hamują wzrost drobnoustrojów chorobotwórczych".
 3. Wakacje to okres wzmożonej aktywności, podczas którego trzeba zadbać o ochronę miejsc intymnych. Publiczne toalety, baseny, większa aktywność seksualna sprawiają, że lepiej zabezpieczyć się dodatkowo, niż w pośpiechu szukać w obcym mieście odpowiedniego lekarza. Dlatego planując wyjazd warto zacząć przyjmować probiotyk (np. prOVag) już kilka dni wcześniej, aby wzmocnić barierę przeciwdrobnoustrojową.
 4. Podczas długich podróży łatwo o otarcia delikatnych okolic intymnych, a uszkodzony naskórek ułatwia drobnoustrojom przenikanie do organizmu. Staraj się więc zabierać ze sobą wygodną, luźną odzież i pełne figi (zrezygnuj ze stringów, które zwiększają ryzyko obtarć). Na podrażnione okolice intymne można nałożyć  żele, które je złagodzą i obniżą pH okolic intymnych tym samym utrudniając namnożenie  się patogenom.
 5. Noś jak najkrócej syntetyczny strój kąpielowy, gdyż utrudnia oddychanie okolicom intymnym.

Reaguj szybko jeśli wystapią u ciebie objawy stanu zapalnego pochwy. Szybkie zastosowanie dobrego dopochwowego probiotyku może przywrócić prawidłową mikroflorę i zatrzymać rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych

prOVag - Długotrwała ochrona intymna

provag

 • Wzmacnia mikroflorę nie tylko układu rozrodczego, ale i pokarmowego – probiotyk doustny.
 • Polecany przy nawracających infekcjach, w ciąży oraz do długotrwałej ochrony w stanach zwiększonego ryzyka np. przed podróżą.
 • Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Produkt najlepiej dopasowany do mikroflory Polek, spośród doustnych probiotykówginekologicznych.
 • Wystarczy kapsułka dziennie byś czuła się bezpiecznie!

prOVag żel - Łagodzenie podrażnień i nawilżanie

żel do higieny intymnej provag

 • Wyjątkowy żel do łagodzenia podrażnień, nawilżania i ochrony okolic intymnych.
 • Miej go przy sobie w przypadku pierwszych objawów problemów intymnych, stosuj np. podczas wakacji.
 • prOVag żel zapewni Ci natychmiastową ochronę i komfort intymny. Jego praktyczne opakowanie wystarczy aż na 100 aplikacji.

inVag - Szybkie działanie

invag

 • Dopochwowy lek probiotyczny o szybkim działaniu do  odbudowy mikroflory pochwy.
 • Wyjątkowa skuteczność działania oparta o 3 innowacyjne szczepy, o wzmocnionej siły działania i najlepszym dopasowaniu do mikroflory Polek.
 • Stosuj wspomagająco przy zakażeniach pochwy (grzybica, upławy, bakteryjna waginoza).
 • Kapsułki dopochwowe twarde, 1 kapsułka zawiera nie mniej niż 109 CFU bakterii kwasu mlekowego: 25% Lactobacillus fermentum 57A,  25% Lactobacillus plantarum 57B, 50% Lactobacillus gasseri  57C. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: IBSS BIOMED S.A.

materiał sponsorowany

zdjęcia: 123rf, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje