Poprzedni artykuł: Jesteś fanką azjatyckiej pielęgnacji? Wygraj zestaw wyjątkowych masecz... Następny artykuł: Nie tylko rzeżucha i pisanki... Zobaczcie najpiękniejsze dekoracje na...

Dlaczego warto się uśmiechać? Lubią to mężczyźni, ale jest jeszcze wiele innych korzyści :)

Zdarza się wam zakrywać usta z powodu zawstydzenia swoimi żółtymi zębami? Tak nie może być. Uśmiech przynosi wiele korzyści (nie tylko zainteresowanie płci przeciwnej :). Zobaczcie, co na ten temat mówi specjalista, dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog.

Jaką rolę pełni uśmiech w relacjach międzyludzkich?

Uśmiech jest oznaką radości, szczęścia i życzliwości – czyli tego, że jesteśmy w dobrym nastroju, a nasze intencje są pozytywne. Brak uśmiechu sygnalizuje coś zupełnie odwrotnego - jest przejawem dystansu, niedostępności. Intuicyjnie czujemy wówczas, że lepiej mieć się na baczności i za bardzo nie odsłaniać.

Jak otoczenie odbiera uśmiechnięte osoby?

Uśmiech może być także odbieramy jako przejaw sukcesu w sferze zawodowej lub prywatnej. Jest wtedy oznaką pewności siebie i pozytywnej samooceny. Dla odmiany „minę na kwintę” mają zazwyczaj osoby sfrustrowane lub zezłoszczone na sytuację w jakiej się znajdują. Uśmiech bywa także komunikatem otwartości – może wskazywać na to, że ktoś jest zainteresowany kontaktem z nami – przyjacielskim lub romantycznym.

Czy osobom uśmiechniętym łatwiej jest radzić sobie z codziennymi problemami?

Uśmiech toruje drogę, gdy mamy uzyskać czyjąś aprobatę lub wsparcie. Wzbudza sympatię i zwiększa życzliwość otoczenia wobec nas. Kiedy się uśmiechamy – także my sami stajemy się bardziej życzliwi dla siebie. Będąc w trudnej sytuacji zazwyczaj nie jest nam do śmiechu. Jeśli jednak potrafimy, mimo wszystko zdobyć się na uśmiech, nabieramy dystansu do kłopotów.

Jak uśmiechanie się wpływa na nasze samopoczucie?

Badania pokazują, że uśmiechanie się i śmianie skutecznie obniżają napięcie fizjologiczne i emocjonalne, redukując tym samym poziom stresu. Ale to nie koniec zalet uśmiechania się. Można powiedzieć, że poprawia on nie tylko jakość, ale wręcz długość życia. Jak to się dzieje? Przyczyn jest wiele, choćby taka jak redukcja stresu. 

Zastanawiacie się, jak osiągnąć efekt śnieżnobiałego uśmiechu? Znamy na to sposób:)

Blend-a-med 3D White Luxe Perfection Pasta do zębów

Nowa, ulepszona pasta do zębów Blend-a-Med 3D White Luxe Perfection to specjalistyczna pasta z najbardziej zaawansowaną technologią wybielającą. Formuła z ditlenkiem krzemu mechanicznie usuwa przebarwienia powierzchniowe, fluorek sodu wzmacnia zęby, a aktywne polifosforany w formie mikrogranulek rozpuszczają przebarwienia i chronią przed powstawaniem nowych. Działanie potwierdzone klinicznie: Redukcja do 100% przebarwień powierzchniowych w zaledwie 3 dni.

Blend-a-med 3D White Luxe Whitening Accelerator – Produkt przyspieszający wybielanie

To specjalistyczny produkt intensywnie wybielający, stosowany po szczotkowaniu z użyciem dowolnej pasty do zębów. Zawiera on najwyższe stężenie aktywnych polifosforanów technologii 3D White oraz cząsteczki ditlenku krzemu, dzięki czemu wspomaga: przyspieszenie usuwania przebarwień powierzchniowych nawet w miejscach niedostępnych dla szczoteczki; utrzymanie bieli zębów na dłużej i ochronę przed powstawaniem nowych przebarwień; ochronę szkliwa; wybielenie zębów lepsze niż przy użyciu samej pasty; zapewnienie uczucia świeżości i odczuwalnego efektu czyszczenia.

Weźcie udział w konkursie "3 dni do bieli- idealny uśmiech na lato z Blend-a-med" i wygrajcie voucher na wakacje o wartości 10 000 zł! 

Informacje o działaniu uśmiechu opracowała dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog z Centrum Współpracy z Biznesem Uniwersytetu SWPS.  

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 21:50

Zobacz także

Nasze propozycje