Poprzedni artykuł: Edyta Górniak szczerze o swoim nowym partnerze. To już definitywny kon... Następny artykuł: Zobacz jakie pudełko zgarnia recenzentka miesiąca! Ty też masz szansę...

Zbyt atrakcyjna, by pracować z dziećmi? Przedszkolanka straciła pracę z powodu... Instagrama

Kobieta, , tagi: praca, instagram, viral
Publikujesz odważne zdjęcia na Instagramie? Lepiej uważaj - ta dziewczyna straciła przez to pracę!

Czy prywatne zdjęcia mogą stać się podstawą do zwolnienia z pracy? W dobie mediów społecznościowych niestety nie jest to niemożliwe - przekonała się o tym pewna Rosjanka, którą pracodawca wyrzucił z powodu fotografii publikowanych na Instagramie.

Zwolniona za zdjęcia na Instagramie

26-letnia Victoria Demeshkina opiekowała się dziećmi w jednym z rosyjskich przedszkoli w Jekaterynburgu. Wszystko było w porządku do momentu, w którym jedna z matek odkryła profil Victorii na Instagramie. Zdjęcia, które tam zobaczyła, zbulwersowały ją do tego stopnia, że przesłała je innym rodzicom. Nie trzeba było długo czekać, by sprawa trafiła do dyrekcji placówki.

Rodzice podopiecznych Victorii uznali, że wizerunek kreowany przez przedszkolankę w mediach społecznościowych jest wulgarny i nie przystoi osobie, która pracuje z dziećmi. Co tak bardzo ich rozjuszyło? Poszło o zdjęcia, na których 26-latka pozuje w bluzkach z głębokim dekoltem, z widoczną bielizną lub w typowo klubowych stylizacjach.

Po interwencji rodziców, dyrekcja zażądała od Victorii natychmiastowego usunięcia z Instagrama wyzywających zdjęć. Gdy dziewczyna odmówiła, dostała do ręki wypowiedzenie. Mimo to uważa, że postąpiła słusznie - jej zdaniem w publikowanych przez nią fotografiach nie było nic niewłaściwego, szczególnie, że nigdy nie pokazywała ich dzieciom.

Czy pracodawca Victorii miał rację, zwalniając ją z powodu zdjęć na Instagramie? Naszym zdaniem ten kij ma przysłowiowe dwa końce. Choć teoretycznie życie prywatne nie powinno mieć przełożenia na pracę, w dobie mediów społecznościowych pewne granice ulegają zatarciu. Patrząc na śmiałe zdjęcia 26-latki jesteśmy w stanie zrozumieć, że mogły one wzbudzić pewne wątpliwości wśród rodziców małych dzieci. Może po prostu wystarczyło zastrzec profil jako prywatny...?

Zobacz też: Pamiętacie piękność z teledysku "Despacito"? Nie uwierzycie, kim była i jak wyglądała kiedyś

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 16:31

Zobacz także

Nasze propozycje