Poprzedni artykuł: Julia Wieniawa zaczęła randkować? Spotkała się ze starszym o 15 lat mu... Następny artykuł: Była finalistką pierwszej edycji 'Top Model'. Jak bardzo zmieniła się...

Tuż przed Kate Middleton była inna piękna brunetka. Dla niej William był gotowy rzucić studia!

Tuż przed Kate Middleton książę William zadurzył się w innej pięknej brunetce. Namiętny romans mógł bardzo skomplikować jego przyszłość...

Zanim William i Harry założyli rodziny, uchodzili za bardzo imprezowych młodzieńców. Ba, nawet jako para książę William i Kate Middleton pozwalali sobie na klubowe szaleństwa, o czym do dziś przypominają dość kompromitujące zdjęcia. Wcześniej było jeszcze ciekawiej - podczas jednej z domówek dla dzieci arystokracji i bogaczy, 18-letni William rozpoczął gorący romans z niejaką Arabellą Musgrave, który trwał przez całe lato i przeciągnął się na pierwsze miesiące jego studiów w St. Andrews. Przypomnijmy, że mniej więcej w tym samym czasie książę poznał Middleton, studentkę tej samej uczelni...

Romans księcia Williama i Arabelli Musgrave

Brytyjscy dziennikarze muszą się chyba nudzić w oczekiwaniu na poród Meghan Markle, skoro w ostatnich dniach znów ekscytują się historią z 2001... Chociaż trudno im się dziwić, bo wątek, który przewinął się w wielu książęcych biografiach, wciąż pachnie sensacją. William znał Arabellę Musgrave od dzieciństwa. Dziewczyna nie była arystokratką, ale jako córka majora Nicholas Musgrave, ówczesnego dyrektora klubu polo Cirencester Park, obracała się w kręgach dobrze urodzonej młodzieży. Należała do tzw. Glosse Posse, jak wówczas określano grupę bogatych dzieciaków imprezujących z synami księcia Karola. Arabella była jednak głównie koleżanką Harry'ego, a do Williama bardzo zbliżyła się dopiero w lecie 2001 r.

Książę William w 2001 r.

Tak wyglądał książę William w 2001 r., gdy nawiązał romans z Arabellą Musgrave / fot. ONS

Okoliczności tego romansu najpełniej opisała Katie Nicholl w biografii "William and Harry: Behind the Palace Walls":

Gdy pojawiła się na domówce w posiadłości van Custemsów, William spojrzał na nią innymi oczyma. Tańczyli i pili do rana, a gdy Arabella powiedziała wszystkim dobranoc, książę dyskretnie wymknął się i podążył za nią na piętro. To był początek namiętnego romansu, a para postarała się, żeby spędzić razem jak najwięcej czasu tego lata.

O zauroczeniu syna wiedział nawet książę Karol i akceptował wybrankę, mimo że nie była dobrze urodzona. Problem w tym, że we wrześniu William miał się przeprowadzić do Szkocji i rozpocząć tam studia na Uniwersytecie St. Andrews. Zakochani stwierdzili, że są za młodzi na związek na odległość i tak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie częste wizyty księcia w rodzinnej posiadłości Highgrove.

William szybko znudził się Szkocją. Tęsknił za londyńskimi klubami i przyjaciółmi z [hrabstwa] Gloucestershire. [...] Tęsknił też za Arabellą. Mimo decyzji, żeby ochłodzić stosunki, cieszył się myślą, że ona tam czeka. Kiedy wracał do Highgroove na weekend, spotykał się z nią - opisuje Katie Nichols.

Doszło do tego, że w Boże Narodzenie książę oświadczył, że chce zakończyć studia po jednym semestrze. Zaniepokojony książę Karol przekonywał syna, żeby doczekał choć do końca roku. Na rękę poszedł Williamowi także ówczesny rektor, który bał się, że decyzja księcia będzie "PR-ową katastrofą dla St. Andrews". William dostał zgodę na duże zmiany w swoim programie zajęć, ale do pozostania w Szkocji ostatecznie miała przekonać go dopiero nowa miłość. Mimo, że romans księcia z Musgravę zakończył się zaledwie kilka tygodni przed pierwszą randką z Kate, para zdecydowała się zaprosić byłą Williama na swoje wesele.

Zobacz także: Jak wyglądał książę William 10 lat temu? Miał bardzo seksowną brodę...

Kim jest Arabella Musgrave, ostatnia dziewczyna Williama przed Kate?

Czy Brytyjka żałuje, że to nie ona stanęła z księciem na ślubnym kobiercu? Bardzo wątpimy. Jako księżna nie mogłaby przecież realizować się zawodowo. Tymczasem Musgrave zrobiła znaczącą karierę w branży mody, zwieńczoną objęciem stanowiska szefowej PR domu mody Gucci. Była Williama odnalazła też szczęście w życiu osobistym. W 2014 r. poślubiła bankiera George'a Galliers-Pratta, a ich wystawne wesele zrelacjonował "Vogue". Para doczekała się jednej córeczki, 2,5-rocznej Alexy. Z kolei książę stanął na ślubnym kobiercu trzy lata wcześniej i dorobił się trójki małych książątek, choć w brytyjskich mediach od czasu do czasu pojawiają się plotki o kryzysie w małżeństwie przyszłego króla.

Jak dziś wygląda dawna ukochana księcia Williama? Zobaczcie zdjęcia Arabelli w galerii powyżej. Podobna do księżnej Kate?

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 22:26

Zobacz także

Nasze propozycje