Poprzedni artykuł: Wyzwanie książkowe na 2016 rok! Następny artykuł: 5 trików, które znacznie ułatwią Ci sprzątanie

"Atlas Piękna" - wyjątkowe portety kobiet z całego świata

Kobieta, , tagi: zdjęcia, piękno
Mihaela Noroc - pochodząca z Rumunii fotografka od kilku lat podróżuje po świecie w poszukiwaniu różnorodnych odsłon kobiecego piękna. Portrety spotkanych w trakcie podróży kobiet wchodzą w skład jej projektu "Atlas Piękna", który ma udowadniać, że nie ma jednego kanonu kobiecej urody. "Jesteśmy piękni tylko ze względu na różnorodność, jaką w sobie mamy" - mówi Mihaela i trudno nie przyznać jej racji.

Wśród fotografii składających się na projekt znajdziemy kobiety z chińskich wsi, nowojorskich ulic, południowych slumsów czy irańskich meczetów - autorka projektu chciała, by znalazły się w nim przedstawicielki jak najbardziej różnorodnych kultur i środowisk. To właśnie dzięki ukazaniu bogactwa kanonów piękna na całym świecie jej projekt jest autentyczny i prawdziwy. Jak stwierdza Mihaela -  "W tym momencie mogę powiedzieć, że piękno jest wszędzie i nie jest zależne od ilości kosmetyków, pieniędzy, klasy społecznej lub rozmiaru ubrań, ale od bycia sobą naprawdę”.

Bohaterki zdjęć

W gronie bohaterek projektu "Atlas Piękna" dominują młode dziewczyny, ale nie zabrakło miejsca również dla kobiet dojrzałych, przez co autorka chce udowodnić, że piękno niesłusznie zawsze wiązane jest z młodością.

Na zdjęciu mieszkanki Laosu i Uzbekistanu

Mihaela podczas swojej podróży starała się fotografować kobiety, których uroda i postawa oddaje charakter regionu, z których pochodzą. "Możliwe, że za pięćdziesiąt lat wszystkie kobiety na świecie będą wyglądały identycznie. Mam nadzieję, że ten projekt przypomina o głównych ofiarach takiego stanu rzeczy - tradycji i kulturze" - mówi autorka zdjęć.

Podróż w poszukiwaniu piękna

W pierwszej części swojej podróży Mihaela zwiedziła 37 państw, a w lipcu 2015 roku rozpoczęła kolejną podróż z zamiarem odwiedzenia kolejnych trzydziestu. Jej zamiarem jest sfotografowanie kobiet z wszystkich krajów świata oraz rozpowszechnienie "Atlasu Piękna" tak, by stał się on, jak mówi sama autorka - "inspiracją dla wszystkich kobiet, by były sobą i nie starały się zmieniać".

Na zdjęciu kobiety z Chile, Rumunii i Indii

Najpiękniejsze portrety wchodzące w skład projektu znajdziecie w naszej galerii.

Zdjęcia - Mihaela Noroc

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2019, 07:00

Zobacz także

Nasze propozycje