Poprzedni artykuł: 'Zgoda', czyli film o poruszającej historii miłosnej w czasach II wojn... Następny artykuł: Pamiętacie rudowłosą Ginny Weasley? Teraz jest piękną kobietą!

Niebezpieczna moda w sieci - te hashtagi powinny wzbudzić twój niepokój!

Kobieta, , tagi: instagram, anoreksja
Twoja koleżanka używa hashtagu #bonespiration? Uważaj - być może potrzebuje pomocy!

Anoreksja, czyli zaburzenia odżywiania to jedna z najpoważniejszych chorób wśród młodych kobiet w XXI wieku. Pomimo licznych kampanii społecznych i aktywności ruchu #bodypositive moda na chudość wciąż ma się dobrze. Fanki zapadniętych brzuchów i wystających kości znalazły sposób, by promować się na Instagramie - na te hashtagi trzeba uważać!

#Bonespiration - niebezpieczna moda na Instagramie

Kult szczupłych ciał na Instagramie nie jest niczym nowym - miałyśmy już modę na #thickgap i bardziej kontrowersyjną #ribcagebragging. Jednak tym razem uwagę zwraca "trend", który jest po prostu niebezpieczny - to, co w pierwszej chwili wydaje się kolejną zabawą, ma drugie dno. Powiedzmy sobie wprost: bardzo ponure.

Mowa o popularyzacji hashtagów #bonespiration i #thinspiration, których używają odchudzające się kobiety. Niestety nie chodzi tu o walkę ze zbędnym tłuszczykiem - te dziewczyny rywalizują między sobą o jak największą utratę wagi. Publikowane zdjęcia bywają naprawdę przerażające - wychudzone nóżki, wystające żebra i obojczyki, ręce niczym cienkie gałązki... Nie przesadzimy, pisząc, że wiele z tych kobiet już cierpi na anoreksję lub jest na prostej drodze, by zachorować.

Chociaż Instagram blokuje kontrowersyjne hashtagi, nie zniechęca to środowisk pro-ana, które wykorzystuje tego typu akcje do pozyskiwania nowych "adeptek". Choć hasło "moda na anoreksję" może brzmieć w naszych uszach dość absurdalnie, nie brakuje kobiet, które w pogoni za idealnym ciałem tracą zdrowy rozsądek i są gotowe na wszystko, by tracić kolejne kilogramy.

Anoreksja jest bardzo niebezpieczną chorobą, która nieleczona prowadzi do wyniszczenia organizmu i, w konsekwencji, śmierci. Nie należy jej bagatelizować - początki często są niewinne. Gdy bliska osoba zbyt mocno interesuje się zdjęciami wychudzonych modelek lub wciąż eksperymentuje z dietami, mimo że wcale ich nie potrzebuje, zachowaj czujność i upewnij się, czy nie potrzebuje pomocy.

Zobacz też: Dakota Johnson spotyka się z jednym z najprzystojniejszych aktorów w Hollywood?

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 16:00

Zobacz także

Nasze propozycje