Poprzedni artykuł: 5 noworocznych postanowień, które uczynią z ciebie boginię seksu Następny artykuł: Polska żywa Barbie planuje kolejną operację!

Planujesz iść na solarium przed sylwestrem? To zdjęcie może cię powstrzymać...

Kobieta, , tagi: nowotwór, solarium
Czy solarium może doprowadzić do raka? Ten przypadek to potwierdza. Tak strasznych zdjęć dawno nie widziałyśmy... Na pewno zdecydujecie się na kolejną wizytę?

Tawny Dzierzek zachorowała na raka skóry i postanowiła podzielić się ze światem swoim doświadczeniem. Jej całą twarz pokrywały strupy i ropne zmiany.

Polecamy:  Polska żywa Barbie planuje kolejną operację. Tym razem będzie to... piłowanie szczęki

Kobieta zaczęła bardzo często korzystać z solarium, gdy była jeszcze w szkole średniej. Opalała się nawet 4 razy w tygodniu! Ignorowala ostrzeżenia lekarzy, że to właśnie ekspozycja skóry na promienie ultrafioletowe jest głównym czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór. Efekt? Gdy Tawny miała 21 lat, zdiagnozowano u niej raka skóry. Lekarze nie mieli wątpliwości, że przysłużyły się temu zbyt częste wizyty w solarium.

Chcąc ostrzec wszystkich przed podobnym, nieodpowiedzialnym opalaniem,  Tawny opublikowała zdjęcia swojej twarzy podczas walki z chorobą. Chciała, aby dotarły one do jak największej liczby osób.

Polecamy:  Prawie straciła wzrok przez... bukiet ślubny - wymarzona uroczystość zmieniła się w koszmar

"Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, czy iść na solarium albo wylegiwać się na słońcu, służę radą! Tak wygląda leczenie raka skóry (...) Sprawdzajcie każdą zmianę. Wszystko, co się nie goi, krwawi i zamienia się w strupy. Potem może być za późno i może dojść do przerzutów. Czerniak może doprowadzić do śmierci, inne zmiany na skórze mogą doprowadzić do oszpecenia twarzy, a nawet mogą zabić".

Dzięki odważnym fotografiom, które na samym Facebooku zostały udostępnione ponad 100 tys. razy, pisały o niej media na całym świecie. Apel poskutkował!

Nowotwór skóry - wyszukiwanie w Google

Okazuje się, że post Tawny odniósł zamierzone cele. Według badania opublikowanego w "Preventive Medicine", tuż po opublikowaniu zdjęć chorej Dzierzek, stwierdzono, że wyszukiwanie w Google fraz "skóra" i "rak"wzrosło o 162 procent! Kobiety naczęściej szukały informacji właśnie o raku skóry, z czego 229 tys. razy szukano go w ciągu zaledwie tygodnia po publikacji zdjęcia Tawny.

Współautor badania twierdzi, że jest to największy sukces Tawny. Gdyby nie jej post, na pewno nie odnotowanoby takiego zainteresowania tym tematem. 

Polecamy:  Natalia Siwiec pokazała BARDZO odważne zdjęcie - na jej Instagramie burza!

Jeżeli nadal marzycie o opaleniźnie na sylwestra, pamiętajcie, aby zrobić to odpowiedzialnie. Lepiej mieć bledszą skórę niż borykać się z nowotworem skóry. 

Mamy dla was też przegląd samoopalaczy, które przyjdą wam z pomocą

przegląd samoopalaczy

1. SunOzon, Selbstbräunungsmilch, Mleczko samoopalające, cena: ok. 11 zł

2. St. Moriz, Instant Self Tanning Mousse, cena: ok. 50 zł

3. Ziaja, Sopot, Balsam brązujący relaksujący, cena: ok. 15 zł

4. Clarins, Eau Lactee Auto - Bronzante, cena: ok. 120 zł

Źródło zdjęcia głównego: Facebook

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2019, 06:07

Zobacz także

Nasze propozycje