Poprzedni artykuł: 8 tatuaży inspirowanych książkami Następny artykuł: 8 fascynujących faktów, których nie wiesz o filmie „Kevin sam w domu”

5 powodów, dla których warto spać nago

Kobieta, , tagi: sen, piżamy
Śpicie w piżamie? Po lekturze tego artykułu być może postanowicie zrzucić ją jeszcze dziś wieczorem. Poznajcie 5 powodów, dla których lepiej spać nago!

kobieta w łóżku

Unikniesz przegrzania

Zła wiadomość dla wszystkich śpiących w grubej piżamie i pod ciepłą kołdrą. Optymalna temperatura podczas snu, która zapewni nam najlepszy wypoczynek, to nie więcej niż 18 stopni Celsjusza.

Ważne także, by przed pójściem spać wpuścić do sypialni trochę świeżego powietrza, o czym niestety często zapominamy, zwłaszcza zimą. Spanie nago pozwala utrzymać temperaturę ciała na stałym (po zaśnięciu nieco obniżonym) poziomie i uniknąć przegrzania organizmu.

Bardziej regenerujący sen

Na jakość snu wpływa nie tylko temperatura, ale także zależny od niej poziom kortyzolu. Przegrzanie sprawia, że poziom tego hormonu (nazywanego hormonem stresu) znacznie wzrasta. Pogarsza się tym samym jakość snu oraz pojawia się ryzyko zwiększenia przyrostu masy ciała, gdyż kortyzol odpowiadania za stężenia glukozy we krwi, której skoki wzmagają apetyt i powodują tycie.

Zrezygnuj z piżamy, by cieszyć się regenerującym snem i szczupłą sylwetką!

Korzyści dla skóry

Skóra, jako naturalny mechanizm termoregulacji, lepiej oddycha, gdy nie jest niczym ograniczona. Wystarczy, że przez cały dzień ciało jest pokryte kilkoma warstwami (często syntetycznych) materiałów. Warto zrezygnować zatem z okrycia przynajmniej podczas snu i ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób skóry, np. rozwoju grzybicy.

Pozytyw dla stref intymnych

Ciepło nie jest wskazane zwłaszcza w okolicach intymnych. Wilgotne miejsca ciała sprzyjają rozwojowi infekcji, zwłaszcza wywoływanych drożdżami, które powstają właśnie w takich warunkach. Spanie nago zmniejsza ryzyko występowania infekcji intymnych.

To po prostu wygodne i przyjemne!

Spanie nago pod aksamitną pościelą jest przyjemne i przekonacie się o tym od razu, gdy zrezygnujecie z piżam na noc. Ponadto nic nie będzie ograniczało Waszych ruchów podczas snu, co zwiększy jego komfort.

Poza tym, przytulanie się w łóżku bez dodatkowych okryć pozytywnie wpływa na budowanie więzi i sprawia przyjemność. Kontakt ze skórą partnera powoduje wyrzut endorfin. :)

Śpicie w piżamach? Zrezygnujecie z nich już najbliższej nocy?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:17

Zobacz także

Nasze propozycje