Poprzedni artykuł: Ile ważyła Meghan Markle przed ciążą? Nie spodziewałyśmy się, że aż ta... Następny artykuł: We Love Candles - świece powstałe z umiłowania najwyższej jakości

Czy jesteś atrakcyjna seksualnie? Można to wyczytać z… długości twoich palców

Kobieta, , tagi: związek, zdrada
Wcale nie rutyna, pracoholizm, ani brak dopasowania seksualnego. Jak potwierdzają naukowcy, zdrada jest wypisana na naszych dłoniach. Podobnie jak nasza atrakcyjność w oczach płci przeciwnej.

Jak się okazuje z naszych dłoni można wyczytać nie tylko potencjalne choroby i to, czy pracujemy fizycznie, co mogą sugerować szorstkie, spracowane ręce. Jak dowodzą najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim, nasze dłonie ujawniają również, czy mamy skłonności do zdrady. Jak utrzymują naukowcy, wszystko jest zależne od długości palców.

Długość palców a skłonności do zdrady

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez dr Eiluned Pearce na Uniwersytecie Oksfordzkim, długość serdecznych i wskazujących palców kobiecych dłoni determinuje, czy mają one większe predyspozycje do zdradzania swoich partnerów. Brzmi zabawnie prawda? Jednak jak potwierdza autorka badań, różnice w długości palców są bezpośrednio związane z poziomem hormonów płciowych, a co za tym idzie sprawiają, czy jesteśmy bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej.

Badaczka zmierzyła palce 274 ochotniczek, jednocześnie pobierając od nich próbki DNA oraz poddając je rozbudowanym testom psychologicznym, dotyczącym poziomu zadowolenia z ich relacji z mężczyznami. Jak się okazało, kobiety, których palec wskazujący lewej dłoni był dłuższy od palca serdecznego, częściej były skłonne do romansów. Testy bowiem dowiodły, że panie o dłuższym palcu wskazującym mają wyższy poziom estrogenu.

Panie, których palec wskazujący lewej dłoni jest dłuższy, są bardziej impulsywne i mniej pozytywnie oceniają swoje romantyczne relacje – podsumowuje swoje badania dr Eiluned Pearce.

Jak podkreśla dr Pearce, kobiety z dłuższym palcem wskazującym względem serdecznego są bardziej „sfeminizowane” i atrakcyjne dla mężczyzn. Dzięki temu, że czują się pożądane częściej przejawiają niezadowolenie z obecnych związków i poszukują nowych wrażeń.

Wyniki badań przeprowadzonych przez dr Pearce potwierdzają niezależne badania „Stay or Stray?” przeprowadzone w 2015 roku przez prof. Robin Dunbar oraz dr Rafaela Wlodarskiego z Departamentu Psychologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Oksfordzkiego, a także prof. Johna Manninga z Uniwersytetu Northumbria w Wielkiej Brytanii. Badacze przebadali 575 Amerykanów i Brytyjczyków obu płci pod względem ich preferencji seksualnych, stosunku do seksu bez zobowiązań oraz długości palców wskazujących i serdecznych.

Zespół badaczy doszedł do wniosków, iż pomimo subtelnych różnic w długości palców, kobiety posiadające palec wskazujący dłuższy od serdecznego są bardziej skłonne do zdrady.

A co wy o tym sądzicie? Też już analizujecie długość swoich palców?

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 20:19

Zobacz także

Nasze propozycje