Poprzedni artykuł: 6 stylowych par w polskim show-biznesie. Która najbardziej zachwyca? Następny artykuł: Wojtek Szczęsny zostanie ojcem? Marina mówi o... przygotowaniach do ci...

Student filmówki pozwolił sobie ukraść telefon, żeby udowodnić... jak łatwo złapać złodzieja

Kobieta, , tagi: psychologia
Anthony van der Meer, który w Amsterdamie studiuje reżyserię, postanowił przeprowadzić eksperyment. Pozwolił sobie ukraść telefon, a następnie... śledził poczynania złodzieja. Wniosek? Dzięki technologii można odnaleźć wszytko i wszystkich.

Młody reżyser Anthony van der Meer, który studiuje w Holandii, pozwolił sobie ukraść iPhone. Kolejnym etapem jego eksperymentu było wyśledzenie złodzieja dzięki aplikacji Cerberus.

Aplikacja „podglądając” wszystkie poczynania złoczyńcy, pozwoliła Anthony'emu zrealizować film dokumentalny „Find My Phone”. Van der Meer pokazuje w nim rozmowy złodzieja, jego wiadomości, zdjęcia i nagrania, które udało się uzyskać Cerberusowi.

Swoim projektem nie chce jednak ukarać złodzieja, a wysłać w świat szerszy przekaz. Nasze przywiązanie do smartfonów sprawia, że nie dość, że przestajemy być anonimowy, to bez pomocy specjalistycznych narzędzi, można nas znaleźć, choćbyśmy uciekali na drugi koniec świata.

Patrząc na ostatnie wydarzenia na świecie, ze względów bezpieczeństwa takie prewencyjne śledztwa mogą zadziałać na naszą korzyść. Gorzej, jeśli ofiarą podglądania padają całkiem niewinni ludzie. Czy w 2017 roku będziemy musieli ostatecznie pogodzić się z tym, że nie możemy uciec od uważnego oka kamer, GoogleMapsa i geolokalizacji? 

Zobaczcie film Anthony'ego:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 17:09

Zobacz także

Nasze propozycje