Poprzedni artykuł: Małgorzata Rozenek-Majdan skrytykowana za stopy Następny artykuł: Mariusz Kozak z „Googleboxa” ma nowego chłopaka! Wiemy, jak się poznal...

Facebook i Instagram zakazuje używania dwóch emoji i grozi zablokowaniem konta

Kobieta, , tagi: facebook, instagram, viral
Twórcy Facebooka i Instagrama zdecydowali, że ustawienie tych dwóch emotikonów obok siebie jest obraźliwie i powinno być napiętnowane. O jakie obrazki chodzi?

Dziś nie wyobrażamy sobie komunikowania przez portale social-mediowe bez używania dostępnych w aplikacji piktogramów. Dzisiejsi nastolatkowie wręcz zastępują słowa emotikonami. Co więcej, ich kontekst i znaczenie jest dla wielu od razu jasne. I tak małpka z zasłoniętymi oczami oznacza zawstydzenie, a uśmiech z kropelką wody na czole zakłopotanie. A co oznaczają reakcje brzoskwinia i bakłażan? Coś więcej, niż chęć na zjedzenie owoców i warzyw.

Źródło: Istock

Facebook i Instagram - zakazane emoji 

Emoji brzoskwini i bakłażana użytych razem interpretuje się jako zachęcenie do stosunku seksualnego. Dlatego twórcy popularnych aplikacji zdecydowali, że takie ich użycie będzie zakazane. Co to dokładnie oznacza? 

Jeśli któryś z użytkowników w swoich postach lub komentarzach umieści te dwa piktogramy, a kontekst wypowiedzi bądź zdjęcia będzie wskazywał na nagabywanie seksualne, to jego konto może zostać tymczasowo zbanowane, a jeśli sytuacja będzie się powtarzać, to trwale usunięte. 

Instagram ma zamiar szybko reagować także na nagie zdjęcia użytkowników, których intymne części ciała zostały zakryte właśnie bakłażanem i brzoskwinią. Takie konto może zostać oznaczone jako promujące treści seksualne. 

Na cenzurowanym są także reakcje z kropelkami wody, ale tylko zestawione ze wspomnianym owocem i warzywem. 

Posunięcie Facebooka i Instagrama jest odpowiedzią na prośby zaniepokojonych użytkowników, którzy odbierają używanie tych emoji jako formę molestowania seksualnego. 

Co sądzicie o tego typu działaniu?

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 listopada 2019, 11:22

Nasze propozycje