Poprzedni artykuł: Idealną wodę toaletową na lato Calvin Klein kupisz teraz taniej w Supe... Następny artykuł: Całkowite odmrożenie gospodarki nastąpi przed 1 lipca? Tak twierdzi mi...

Limit dzieci w przedszkolach będzie zniesiony? Premier odpowiada

Kobieta, , tagi: koronawirus
Czy limit dzieci w przedszkolach niebawem zostanie zniesiony? Premier zabrał głos w tej sprawie.

Od 6 maja dzieci mogą powracać do przedszkoli, ale w ograniczonej liczbie. Wprowadzone przez rząd obostrzenia (maksymalnie 12 osób w grupie - przyp. red.) są dla przedszkoli uciążliwe, więc wypatrują kolejnych zmian. Premier Mateusz Morawiecki podczas forum gospodarczego Polskiego Funduszu Rozwoju "Tarcza dla polskich firm i pracowników" opowiedział o planach rządu. 

Zwiększenie wysokości limitów w przedszkolach będzie zależało od tempa zwalczania koronawirusa. Mogę powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, że zmiana limitów dzieci przebywających (...) w jednym pomieszczeniu nastąpi zapewne w niedługim czasie, ale wprost proporcjonalnie zależy to od tempa zwalczania koronawirusa - mówił premier. 

przedszkola limit dzieci a koronawirus

Limit dzieci w przedszkolach

Niektóre przedszkola przyznają, że brakuje im miejsc, więc wypatrują zwiększenia liczby dzieci w przedszkolach. Premier przyznał, że rząd nad tym myśli, ale wszystko zależy od dalszego rozwoju epidemii. 

Nie możemy powiedzieć ze 100 proc. pewnością, co będzie za tydzień, czy dwa. (...) Tak jak dzisiaj obserwujemy trendy nowych zakażeń i zachorowań, nowych ognisk zachorowań, to wydaje się, że one są pod kontrolą. Jeszcze nie opanowaliśmy wirusa całkowicie, ale jest on pod coraz lepszą kontrolą.

Coraz częściej mówi się, że czeka nas spowolnienie epidemii - możliwe, że stanie się to już pod koniec maja. Bardzo prawdopodobne zatem, że wtedy rząd zajmie się dalszym znoszenie obostrzeń m.in. w przedszkolach. 

Zobacz także: Czy w tym roku polecimy na wakacje? Minister zdrowia o ruchu lotniczym

ZdjęcieL istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 00:08

Nasze propozycje