Poprzedni artykuł: Karboksyterapia i osocze bogatopłytkowe – przełom w odmładzaniu Następny artykuł: Rekordowa liczba uczestniczek turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

3 negatywne wzorce myślowe – pozbądź się ich!

Kobieta,
,
Czy wiesz, że nasze myśli kreują rzeczywistość? Przede wszystkim – niestety - te negatywne. Są one bardzo destrukcyjne, jeśli więc pragniesz zmiany swojego życia, zacznij od pozbycia się z głowy negatywnych wzorców myślowych. Jak to zrobić?

1. Nie bierz wszystkiego do siebie

Może cię zaskoczę, ale... nie jesteś pępkiem świata! Tak! Świat nie kręci się wokół ciebie! Jeśli więc zauważysz, że tracisz dystans do otaczającej cię rzeczywistości i przywiązujesz zbyt dużą wagę do opinii innych, uświadom sobie, że reakcje ludzi powodowane są głównie ich własnymi doświadczeniami i przemyśleniami niż obiektywną oceną twojego postępowania. Nie bierz więc wszystkiego do siebie personalnie i nie przejmuj wszystkim, co ludzie mówią.

smutna kobieta

2. Przestań uprawiać czarnowidztwo

Często, kiedy spotyka nas jakieś niepowodzenie, popadamy w czarną rozpacz i wyobrażamy sobie najgorsze scenariusze, jakie na pewno będą następstwem tego, co się nam przytrafiło. Wyolbrzymiamy „siłę rażenia” tego jednego niepowodzenia bojąc się, że zniszczy on naszą karierę, czy całe nasze życie. Stres, jaki przeżywamy powoduje, że czujemy się bezsilni lub beznadziejni. Uogólniamy myśląc “Jestem beznadziejna, to już koniec, wyrzucą mnie ze szkoły”, zamiast skupić się na konkrecie “Dostałam jedynkę na teście”. Pierwszy wniosek cię przytłoczy i nie ruszysz z miejsca, drugi wskaże kierunek działania ku zmianie, czyli po prostu „naucz się i popraw ocenę”. Trzymaj się zatem faktów i nie wyciągaj pochopnych wniosków. Gdy emocję opadną, zobaczysz tę samą sytuację z innej perspektywy. Czy wiesz, że 90% naszych lęków i czarnych wizji, które tak bardzo utrudniają życie, nie sprawdza się w rzeczywistości?

3. Wyrzuć ze słownika słowa „powinnam” i „muszę”

Słowo „powinnam” jest potwornie obciążające. Jakieś tajemnicze „coś” odgórnie decyduje o tym, co powinno się robić, a co nie. A przecież to my same decydujemy co jest w danym momencie życia dla nas ważne! Gdy uwolnisz się od słów “powinnam” i “muszę”, twoim kompasem staną się wyłącznie twoje własne poglądy, wartości i intuicja. Dzięki temu bardziej się skupisz na tym, co masz do zrobienia tu i teraz. A gdy poczujesz się dobrze sama ze sobą, będziesz bardziej zadowolona ze swoich decyzji oraz działań i bardziej wyrozumiała dla błędów, jakie popełniasz. Nikt nie jest nieomylny!

zdjęcia: Fotolia

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 15:12

Zobacz także

Nasze propozycje