Poprzedni artykuł: Niepokojący trend wśród młodych ludzi. Operują się, by... dobrze wyglą... Następny artykuł: Ewa Chodakowska pokazała bratanicę na Instagramie. Trenerka pomogła je...

Nosisz spódnicę mini zimą? Historię tej dziewczyny potraktuj jako ostrzeżenie

Kobieta, , tagi: odmrożenia
Spódnica mini plus 40-stopniowy mróz? To nie mogło skończyć dobrze. Zdjęcia odmrożonych nóg tej dziewczyny powinny być dla nas przestrogą.

Jeśli kiedykolwiek wpadniecie na pomysł założenia krótkiej spódnicy i cienkich rajstop w czasie mrozów, przypomnijcie sobie historię nierozsądnej dziewczyny z Kazachstanu. Przy 40(!) stopniach na minusie postanowiła ubrać się w mini. I jak można się było spodziewać - skończyło się tragicznie. Dziewczyna trafiła do szpitala z poważnymi odmrożeniami. Zdjęcia nóg dziewczyny zostały udostępnione mediom przez lekarzy, jako przestroga przed podobnym postępowaniem. Studentka prawa została wypisana ze szpitala w Astanie, ale będzie musiała odwiedzać go regularnie, aby zmieniać opatrunki.

Tak wyglądają odmrożenia nóg

Na zdjęciach nóg dziewczyny z Kazachstanu widzimy prawdopodobnie odmrożenia I oraz II stopnia. Na jej skórze pojawił się stan zapalny, silne przebarwienia i obrzęki, z których wcale nie tak łatwo się wyleczyć. Zazwyczaj ich ślady pozostają na skórze przez długi czas, a podczas wystawienia skóry na mrozy przebarwienia odnawiają się. Warto zaznaczyć, że na odmrożenia kończyn, a także nosa czy uszu jesteśmy narażeni nie tylko podczas dużych mrozów. Mogą się one pojawić nawet podczas temperatury dodatniej, przy silnym wietrze i podwyższonej wilgoci.

Jak zapobiec podobnym odmrożeniem? Odpowiedź jest dość oczywista - nosić ciepłą odzież, a najlepiej ubierać się warstwowo. Nie bez znaczenia jest także nakrycie głowy oraz rękawiczki, które zapobiegną utracie ciepła oraz chronią przed wilgocią. Żadna (nawet najpiękniejsza) spódnica nie jest warta narażania zdrowia. Przy odmrożeniach IV stopnia zazwyczaj trudno uniknąć amputacji...

Zobacz także: Księżna Kate skrytykowana - nie powinna tego robić w czasie ciąży?

Testuj kosmetyki za darmo!

Jeśli tak samo jak my uwielbiasz testować kosmetyki, koniecznie zapisz się do naszego Klubu Recenzentki. A kiedy już sprawdzisz możliwości swojego kosmetyku, dodaj zdjęcie do Looków Wizażanek i oznacz produkty, które wykorzystałaś do wykonania makijażu, manicure czy fryzury.

Źródło zdjęcia: Screen Youtube

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 stycznia 2019, 09:18

Zobacz także

Nasze propozycje