Poprzedni artykuł: Limit dzieci w przedszkolach będzie zniesiony? Premier odpowiada Następny artykuł: Sylwia i Mikołaj nagrali oświadczenie dotyczące związku - polały się ł...

Całkowite odmrożenie gospodarki nastąpi przed 1 lipca? Tak twierdzi minister rozwoju

Kobieta, , tagi: koronawirus
Powrót do normalności nastąpi jeszcze przed wakacjami? Jadwiga Emilewicz podała wstępną datę.

Odmrażanie gospodarki postępuje dość szybko. Mamy już otwarte parki, galerie handlowe, przedszkola, a od poniedziałku 18 maja działalność na nowo rozpoczęły restauracje, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Data czwartego etapu odmrażania gospodarki na ten moment nie jest znana, a wiele aktywności nadal jest zabronionych. Są to m.in. imprezy masowe, siłownie i kluby fitness. Ich otwarcie jest uzależnione od rozwoju epidemii, ale rząd ma już pewne plany. Minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz opowiedziała o nich w programie "Studio Biznes". Okazuje się, że wszystkie aktywności mają wrócić jeszcze przed wakacjami. 

emilewicz o otwieraniu gospodarki

Jadwiga Emilewicz o całkowitym odmrożeniu gospodarki

Minister rozwoju przyznała, że do sytuacji sprzed rozpoczęcia epidemii nie powrócimy jeszcze przez długi czas i otwierane miejsca muszą dostosowywać się do nowych zasad sanitarnych. Mimo wszystko w planach rządu jest powrót wszystkich aktywności już przed 1 lipca. 

Tak jak przed marcem [gospodarka - przyp. redakcji] nie będzie działać jeszcze bardzo długo. Bo tak jak widzimy, dziś fryzjerzy, zakłady kosmetyczne, sklepy, działają w tym reżimie nowej normalności. Tam mamy ograniczenia dotyczące osób. One będą obowiązywać przez dłuższy czas. Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły - oznajmiła Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier zaznaczyła, że 1 lipca jest datą wstępną i umowną, która może ulec zmianie, bo rząd jest w stanie planować znoszenie obostrzeń z wyprzedzeniem dwóch tygodni. Wszystko jednak wskazuje na to, że o ile liczba zachorowań nie wzrośnie, niedługo coraz więcej aktywności będzie dozwolonych. Decyzję podejmować będzie premier po rekomendacji ministra zdrowia. 

Zobacz także: Czy w tym roku polecimy na wakacje? Minister zdrowia o ruchu lotniczym

Zdjęcie: EAST NEWS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 01:50

Nasze propozycje