Poprzedni artykuł: Kuba Wojewódzki pokazał zdjęcie sprzed prawie 37 lat! Ale był z niego... Następny artykuł: Oto najlepsze partie świata! Ci należący do arystokracji kawalerowie k...

Naukowcy nie mają wątpliwości. Pary, które razem TO robią mają lepszy seks!

Kobieta, , tagi: seks, związek
Najnowsze badania dowodzą, że dzięki tej czynności będziecie czerpać z seksu jeszcze więcej przyjemności.

Istnieje wiele sposobów na rozbudzenie namiętności. Niektórzy polecają wykwintne afrodyzjaki, inni pobudzające zmysły zapachy, nastrojową muzykę, czy seksowny masaż zapowiadający grę wstępną. Zespół amerykańskich naukowców znalazł prostszy sposób na pobudzenie pożądania. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez US Travel Association wynika, że kluczem do udanego życia seksualnego są… wspólne podróże.

Wspólne podróże, a lepszy seks

Naukowcy na zlecenie US Travel Association przeprowadzili badania na grupie 1100 respondentów. Na ich podstawie doszli do wniosków, że to właśnie wspólne podróże są idealnym sposobem na podgrzanie atmosfery w związku. Dlaczego? Zmiana otoczenia sprawia, że zapominamy o rutynie, codziennych obowiązkach, do tego jesteśmy bardziej zrelaksowani i całą swoją uwagę koncentrujemy na partnerze. Wspólne wojaże dodatkowo sprzyjają również temu, że jesteśmy bardziej skłonni do wybrania się z ukochanym na romantyczną przechadzkę, czy kolację w blasku świec z dala od codziennych zmartwień.

To, co od dawna znamy z anegdot wreszcie ma swoje naukowe potwierdzenie: podróżowanie ma pozytywny wpływ na związki – mówi Roger Dow, przewodniczący US Travel Association. Pary, które wspólnie podróżują mają szczęśliwsze i zdrowsze relacje niż te, które tego nie robią – dodaje.

Jak potwierdziło 83 proc. ankietowanych, wspólne podróże pozwalają im dłużej utrzymać związek w romantycznej fazie. Z kolei 72 proc. respondentów przyznało, że dzięki zmianie otocznia podgrzewają atmosferę w sypialni i na nowo rozbudzają swoje uczucia do partnera. Co więcej, 28% osób biorących udział w badaniu stwierdziło, że dzięki wspólnym, nawet weekendowym wyjazdom z partnerem ich życie seksualne się poprawiło.

Co ciekawe, aż 63 proc. badanych stwierdziło, że to właśnie wspólny wyjazd jest najlepszym prezentem dla ukochanej osoby. Według ankietowanych nic tak nie wpłynie pozytywnie na związek i nie ucieszy partnera, jak kilkudniowy wypad.

Zatem jeśli nie macie pomysłu na walentynkowy prezent dla ukochanej osoby, polecamy wam wspólną wycieczkę. Nie tylko wywołacie uśmiech na twarzy partnera, ale wpłynie ona pozytywnie na wasze życie seksualne.

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 21:57

Zobacz także

Nasze propozycje