Poprzedni artykuł: To zdecydowanie najbardziej wzruszająca świąteczna reklama - trudno po... Następny artykuł: Tym ludziom powiedziano, że są piękni. Ich reakcje mogą Was zaskoczyć

6 rad Marie Kondo, jak szybko i skutecznie posprzątać dom

Kobieta, , tagi: książki, porady, sprzątanie
Sprzątanie to nie jest zwykła czynność. To filozofia życia, sposób na zmianę, zamknięcie jednego etapu i otwarcie kolejnego. Bzdury? Tak ci się tylko wydaje. Jeśli przestawisz się na taki tryb myślenia, przedświąteczne porządki nie będą męczącą rutyną, a staną się doświadczeniem, które może odmienić twoje życie. Nie jest to trudne – wystarczy przestrzegać kilku zasad. Powodzenia.

Książka Marie Kondo „Magia sprzątania”

Podobno poziom czystości naszego domu pokazuje, jacy jesteśmy. Mówi wiele o naszych relacjach i aktualnym stanie ducha, o tym, jak traktujemy życie i jak podchodzimy do obowiązków. Można się z tego śmiać, ale jest wiele przypadków kobiet, które w stresie, dużym napięciu zaczynają sprzątać, bo to je uspokaja i relaksuje.

Wrogowie sterylnego ładu mówią: jak ktoś często sprząta, to zna­czy, że ma duże problemy. Potrzebuje sterylnego wnętrza, by ukoić „bałagan” w głowie. To mit. Mit, który właśnie obaliła Marie Kondo, autorka książki „Magia sprzątania”. Kondo twierdzi, że to bałagan jest oznaką problemów wewnętrznych, a do tego odwraca naszą uwagę od źródła chaosu. Masz brudno, masz rozgardiasz, to znaczy, że nie kontrolujesz swojego życia w różnych strefach. Autorka od lat pomaga sprzątać ludziom. W Japonii, skąd pochodzi, sprzątanie to filozofia, sposób na rozpoczęcie przemiany. Marie Kondo mówi wprost: „Je­stem pewna, że ład może zmienić twoje życie”.

Poznaj 6 prostych zasad utrzymywania porządku w domu!

baner
zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 16:57

Zobacz także

Nasze propozycje