Poprzedni artykuł: Portret opery czyli wystawa zdjęć Roberta Wolańskiego „Wokół Powder He... Następny artykuł: Masz pytania dotyczące żywienia Twojego pupila? Zadaj je na forum z ek...

5 rzeczy, które powinnaś robić częściej

Kobieta,
,
, tagi: porady, coaching, czas wolny
Chcesz, by twoje życie stało się lepsze i spokojniejsze? Chcesz czuć się szczęśliwsza i bardziej zrelaksowana? Oto 5 rzeczy, które powinnaś robić częściej!

rzeczy, ktore powinnaś robić częściej

1 Odłączaj się od technologii

Wyłączaj lub chociaż wyciszaj telefon tak często jak to możliwe, szczególnie na czas posiłku z rodziną czy przyjaciółmi. Odpowiedź na e-maila może poczekać, a social media nie muszą otrzymywać pełnej dokumentacji Twojego życia w czasie rzeczywistym. Telewizja to z kolei złodziej czasu. Poświęć go raczej na czytanie książek (drukowanych, nie e-booków!) lub aktywność fizyczną.

2 Spędzaj czas w towarzystwie ludzi, których kochasz

Dzięki technologii jesteśmy w stanie połączyć się z każdym na całym świecie, ale nic nie zastąpi spotkania na żywo. Nie ograniczaj kontaktu z bliskimi do sytuacji, w których czegoś od nich potrzebujesz. Przebywanie z ludźmi jest najlepszym sposobem aby czuć i budować więzi z nimi.

3 Stawiaj swoje samopoczucie na pierwszym miejscu

Często, z powodu strachu, wstydu czy obaw przed odrzuceniem, nasze samopoczucie i to, jak się czujemy w danej sytuacji, odsuwamy na dalszy plan. A tymczasem to ty jesteś dla siebie najważniejsza, więc nie bój się być asertywna i nie myl tego z egoizmem. Sprawiaj sobie przyjemności i akceptuj siebie taką, jaka jesteś.

4 Zastanów się, zanim odpowiesz

Korzystając z telefonów komórkowych wypracowaliśmy w sobie nawyk natychmiastowego odpowiadania na każdą sytuację. Szybka odpowiedź jest ok, jeżeli SMS brzmi “Spóźnię się 15 minut. Poczekasz?”. Jednak kiedy otrzymujesz ważne informację, zastanów się, zanim na nie odpowiesz. Daj sobie czas na zrozumienie własnych uczuć i emocji. Pozwoli Ci to lepiej dobrać słowa, jakimi udzielisz odpowiedzi i będziesz bardziej z niej zadowolona.

5 Śmiej się więcej i wysypiaj

Staraj się otaczać wesołymi ludźmi, oglądaj śmieszne filmy, śmiej się jak najwięcej. Śpij tyle, ile potrzebujesz. Pamiętaj, że śmiech i sen to zdrowie, a tego nigdy dość!

Co byście dorzuciły do tej listy? Piszcie w komentarzach!

Poznaj także 4 proste sposoby jak przestać narzekać oraz negatywne wzorce myślowe, których powinnaś się pozbyć.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 11:02

Zobacz także

Nasze propozycje