Poprzedni artykuł: H&M Loves Music: Moje Miasto 2019 - znamy szczegóły festiwalu Następny artykuł: Koniec z przewidywalnością - oto kilka sposobów na to, by nie dać się...

Naukowcy nie mają wątpliwości- ta kobieca figura gwarantuje szczęście w związku

Kobieta, , tagi: idealna sylwetka, związek
Figura typu jabłko, gruszka, a może kolumna? Okazuje się, że jedna kluczowa cecha w kobiecym wyglądzie sprawia, że związek będzie w pełni szczęśliwy. Wyniki tych badań mogą was zaskoczyć.

Na udany związek składa się wiele czynników, takich jak zaufanie, szacunek, wspólne plany na przyszłość, zainteresowania, czy dopasowanie seksualne. Nie da się też ukryć, że trudno jest znaleźć przepis na relację idealną, choć od dekad tysiące seksuologów, psychologów i antropologów prześciga się w badaniach mających na celu przybliżenie nas do znalezienia złotego środka. Jedni uważają, że kluczem do udanej relacji życia seksualnego są wspólne podróże, inni, że pary, które wspólnie piją alkohol są szczęśliwsze, jeszcze inni doszukują się szczęśliwości w cechach wyglądu płci pięknej i to właśnie te ostatnie badania najbardziej nas zainteresowały.

Ta kobieca figura gwarantuje szczęście w związku

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z wydziału psychologii Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego w Meksyku (UNAM) pod przewodnictwem dr Filemona Alvarado i dr Edgardo Moralesa, mężczyźni wiążący się z kobietami o określonym typie figury, deklarują, że ich relacja jest niezwykle udana. Również panie pozostające w takim związku potwierdzają, że czują się docenione, kochane i stale adorowane przez swoich partnerów. I nie, wcale nie chodzi o wybiegowy rozmiar 36, który przez większość mężczyzn uznany jest za najseksowniejszy! Jak się okazuje, to nie kobiety o figurze modelki tworzą ze swoimi partnerami najszczęśliwsze związki.

Okazuje się, że mężczyźni, którzy decydują się na związek z paniami o bardziej krągłych kształtach są szczęśliwsi i żyją dłużej! Według badań naukowców z UNAM kobiety o większych rozmiarach lepiej przewidują potrzeby swoich ukochanych i sprawiają, że ich mężczyźni więcej się uśmiechają. Ponadto badania wykazały, że pulchniejsze panie charakteryzują się większym optymizmem, pewnością siebie i są bardziej komunikatywne oraz uległe. Dodatkowo, w przeciwieństwie do szczuplejszych przedstawicielek płci pięknej,  są mniej wybuchowe i rzadziej reagują agresją na swoje niepowodzenia.

Jak podkreślają autorzy badania, również partnerzy puszystych pań są mniej sfrustrowani, zazdrośni i łatwiej rozwiązują problemy.

Nie da się ukryć, że wyniki tych badań to dla wielu z nas dobra wiadomość. Szczególnie w dobie wysokorozwiniętych mediów społecznościowych, w których każdy prezentuje wyidealizowany obraz życia, gdzie szczęśliwa może być jedynie „instagirl” o nienagannej cerze, idealnie ułożonych włosach i figurze rodem z okładki Vogue’a. 

Zdjęcie: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 maja 2019, 07:28

Zobacz także

Nasze propozycje