Poprzedni artykuł: Dominika Gwit podzieliła się radosną nowiną: „Czas leci tak szybko!!!... Następny artykuł: Szokujące doniesienia o rodzinie królewskiej - Harry nie jest ojcem Ar...

Takiej afery w świecie beauty jeszcze nie było. Znany bloger stracił miliony obserwujących. Dlaczego?

James Charles z dnia na dzień stracił miliony obserwujących. Wszystko przez to, że był nielojalny wobec swojej przyjaciółki. Co dokładnie zrobił bloger?

Afery i kłótnie w świecie blogerów urodowych nie są niczym nowym. Zazwyczaj w ich centrum był kontrowersyjny Jeffree Star, ale tym razem to nie on wywołał zamieszanie, którym od kilku dni żyje świat beauty. Bohaterami najnowszej afery są Tati Westbrook (jedna z pierwszych blogerek beauty) oraz James Charles (pierwszy męski bloger, który wystąpił w reklamie kosmetyków do makijażu).

Do tej pory Tati i James byli bliskimi przyjaciółmi - często nagrywali razem filmy, a James Charles wykonał nawet Tati makijaż ślubny. Tati nie tylko pomogła wypromować się Jamesowi na swoim kanale, ale wspólnie z mężem pomagała mu negocjować kontrakty reklamowe oraz rekomendowała produkty sygnowane jego nazwiskiem. Wszystko wskazuje na to, że jednak ich przyjaźń właśnie dobiegła końca. 

James Charles straci miliony obserwujących?

Konflikt pomiędzy blogerem i blogerką wywołał jeden z postów sponsorowanych, który pojawił się na Insta Story Jamesa. 19-letni bloger zachwalał suplement Sugar Bear Hair, co bardzo nie spodobało się Tati. Blogerka jest właścicielką marki suplementów diety Halo Beauty i wielokrotnie prosiła Jamesa o promowanie jej produktów, ale ten zawsze odmawiał tłumacząc, że jego widzowie są w większości niepełnoletni, a zatem nie może polecać im żadnych suplementów. Mimo tego zgodził się reklamować bezpośrednią konkurencję Tati, a rozczarowana jego zachowaniem blogerka nagrała serię filmików na Insta Story, w których mówi o tym, jak bardzo zawiodła się na Jamesie, który był dla niej członkiem rodziny. Bloger przeprosił, a cała sprawa przycichła na kilka tygodni. Do czasu...

Po pewnym czasie na temat sprawy postanowił wypowiedzieć się Gabriel Zamora, który zarzucił Tati, że przyjaźń z Jamesem była dla niej "transakcją". W odpowiedzi blogerka nagrała ponad 40-minutowe wideo o nazwie "Bye Sister", w którym krok po kroku tłumaczy, jaki naprawdę jest James Charles. Opowiedziała o tym, jak na początku kariery bloger błagał ją o wsparcie, bo od zawsze była dla niego mentorką, a później, kiedy zdobył więcej obserwujących niż ona - nigdy się nie odwdzięczył.

Najbardziej szokujące w całym wideo były fragmenty o zachowaniu Jamesa poza kamerami. Tati opowiedziała, jak agresywnie podrywał innych mężczyzn (także hetero) wmawiając im, że na pewno są homoseksualni. Blogerka ponadto przyznała, że wielokrotnie wstydziła się za jego zachowanie, ale wszystko tłumaczyła sobie niedojrzałością. Po pewnym czasie jednak straciła do Jamesa cierpliwość, bo nigdy nie okazał jej wdzięczności, a tylko ją okłamywał. James jeszcze tego samego dnia nagrał film, w którym zapłakany przepraszał za swoje zachowanie. Bloger przyznał, że wiele zawdzięcza Tati i jej mężowi i żałuje tego, jak się zachowywał w ciągu ostatnich tygodni. 

Na ten moment wideo Tati obejrzało już 43 miliony użytkowników, a James Charles w szybkim tempie traci obserwujących (na YouTubie przestało go śledzić już 3 miliony użytkowników). Za to na kanale Tati przybyło 4 miliony subskrybentów. Wszystko wskazuje na to, że większość osób wierzy blogerce, a zachowanie Jamesa zostało uznane za fałszywe. Co myślicie o całej sprawie?

Zobacz także: Poznaj pięciu facetów, którzy... malują się lepiej od ciebie ;)

Zdjęcie: YouTube

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 maja 2019, 07:20

Zobacz także

Nasze propozycje