Poprzedni artykuł: "Atlas Piękna" - wyjątkowe portety kobiet z całego świata Następny artykuł: Muzyczne hity 2015 w 3,5 minuty!

5 trików, które znacznie ułatwią Ci sprzątanie

Kobieta, , tagi: sztuczki, sprzątanie
Jeśli chodzi o sprzątanie, zawsze szukasz łatwych rozwiązań? Podpowiadamy, jak skutecznie usprawnić niektóre obowiązki domowe. Poznajcie 5 prostych trików!

sprzątanie kobieta

Tekturowa rurka do trudno dostępnych miejsc

Większość odkurzaczy wyposażona jest w zestaw końcówek o różnych rozmiarach. Mimo wszystko nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć z ich pomocą do trudno dostępnych miejsc, np. w ramach okiennych. Takie zadanie ułatwi Ci nałożenie szczelnie na rurę od odkurzacza tekturowej rolki. Jej końcówkę będziesz mogła zgnieść i dostosować do szczelin.

Fugi w łazience

Idealnym roztworem do wyczyszczenia fug w łazience jest połączenie octu, sody oczyszczonej i wody. Taką dość gęstą pastę rozprowadź na fugach i pozostaw na ok. 30 minut. Ocet skutecznie rozpuści zacieki z wody i kamienia.

Kostka lodu na wgniecenia w dywanie

Chcesz coś zmienić w wystroju wnętrza, ale na dywanie dostały wgniecenia po wcześniejszym ustawieniu mebli? Łatwo usuniesz je, kładąc tam kostki lodu. Stopniowo topniejąca woda sprawi, że włókna napęcznieją, a po wyschnięciu wrócą do swojego pierwotnego kształtu.

Pończocha do zebrania drobnych rzeczy

Jeśli na dywan lub podłogę rozsypały Ci się małe koraliki albo inne drobne przedmioty, łatwo zbierzecie je za pomocą rury od odkurzacza. Wystarczy tylko naciągnąć na jej wlot kawałek nieużywanej pończochy i przymocować gumką. To także świetny sposób na znalezienie w trudno dostępnych miejscach zgubionego kolczyka!

Zobacz także 6 porad Marie Kondo, jak szybko i skutecznie posprzątać dom

Przeciekające worki na śmieci

Jeśli przy wynoszeniu śmieci zostawiasz za sobą smugę cieczy, jest na to łatwy sposób. Na dnie świeżo zmienionego worka na śmieci połóż zgniecione gazety. Ciecz z resztek organicznych będzie w nie wsiąkała, a Twój kosz pozostanie czysty.

A Wy, jak ułatwiacie sobie sprzątanie?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 23:34

Zobacz także

Nasze propozycje