Poprzedni artykuł: Domowa tortilla z pastą z suszonych pomidorów – przepis Następny artykuł: Orzechowy sernik na zimno – przepis

Akcesoria kuchenne Fiskars – krajalnica do jabłek, noże i obierak

Lato to bogactwo owoców i warzyw. Żeby cieszyć się ich smakiem również jesienią i zimą, robimy z nich przetwory – obieramy, kroimy, siekamy… Przygotowując zimowe zapasy warto sięgnąć po akcesoria kuchenne Fiskars, które pomogą łatwo, szybko i bezpiecznie przyrządzić słoiczki z zamkniętym smakiem lata.

noże fiskars

Noże do obierania Fiskars z linii Functional Form

Nóż do obierania Fiskars z linii Functional Form z krótkim ostrzem,doskonale sprawdzi się przy obieraniu oraz krojeniu wszelkich warzyw. Z kolei nóż do siekania typu azjatyckiegoFiskars wyposażony jest w długie ostrze umożliwiające sprawne siekanie warzyw.

Oba noże posiadają rękojeść Softouch  z osłoną na palce, która sprawia, że nóż dobrze układa się w dłoni. Dzięki temu obieranie, krojenie oraz siekanie nożami Fiskars jest niezwykle łatwe i bezpieczne.

Krajalnica do jabłek z miseczką Fiskars

To specjalna krajalnica, która ułatwi przygotowanie wszelkich przetworów z jabłek. Z jej pomocą w łatwy sposób można usunąć gniazdo nasienne z jabłek, a jednocześnie podzielić owoc na 8 równych części, co zdecydowanie skraca czas pracy.       

Obierak z ostrzem obrotowym Fiskars

Obierak idealnie sprawdza się przy usuwaniu skórek z owoców i warzyw. Jego ostrze doskonale dopasowuje się do krzywizny powierzchni, a antypoślizgowa rękojeść z powłoką Softgrip sprawia, że pracujemy szybko, dokładnie i bezpiecznie. Końcówki obieraka można użyć do usuwania „oczek”, co jest szczególnie ważne podczas przygotowywania wszelkiego rodzaju przecierów dla dzieci.

Nóż do grzybów ze szczoteczkąFiskars

To propozycja, która z pewnością okaże się przydatną dla miłośników grzybobrania. Dzięki szczoteczce umieszczonej na końcu rękojeści możemy dokładnie oczyścić grzyby, a następnie za pomocą specjalnego ostrza obrać je i pokroić. I tak w łatwy sposób otrzymamy grzyby gotowe do marynowania, aby zimą można było delektować się ich wspaniałym smakiem.

Cena:

  • krajalnica do jabłek z miseczką ok. 50 zł
  • obierak z ostrzem obrotowym ok. 25 zł
  • nóż do obierania  ok. 40 zł
  • nóż do siekania ok. 30 zł
  • nóż do grzybów ze szczoteczką ok. 15 zł

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 15:15

Zobacz także

Nasze propozycje