Poprzedni artykuł: Zaczynasz studia? Poznaj najsłynniejszą studencką sałatkę! I to za gro... Następny artykuł: Otworzył paczkę chipsów po 9 latach. Tego, co znalazł w środku komplet...

Nie daj się nabrać! Te odchudzające produkty... wcale nie odchudzają

Ach, znowu ta dieta... Ślepo wierzymy, że wszystko co jest fit i light, pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy. Ale nie dajcie się oszukać!

W ferworze walki z nadprogramowymi kilogramami zapominamy o bardzo ważnym aspekcie prowadzenia jakiekolwiek diety. Często unikamy czytania etykiet. A  to bardzo ciekawa lektura...

Warto zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju e-dodatki. Te są prawdziwą plagą i w żywności pojawia się ich coraz więcej. Szczególnie należy unikać dodatków:

  • E951 (aspartam) – znajdziemy w napojach gazowanych, gumach do żucia, produktach typu „light”. Nadmierne spożywanie E951 może wywołać zaniki pamięci i problem z koncentracją. Zwiększa zachorowalność na cukrzycę.
  • E621 (glutaminian sodu) – to główny składnik wszystkich produktów w proszku. Nadużywanie ich wywołuje nudności oraz zawroty głowy.
  • E211 (benzoesan sodu) – odstaw żywność przetworzoną, czyli gotowe zupy i sosy w słoikach. Unikaj także gazowanych napojów. Ten składnik może wywołać chociażby podrażnienia żołądka.
  • E200 (kwas sorbowy) – znajduje się w ciastkach oraz ciastach dostępnych w marketach. Wyczytasz go również na etykiecie mrożonej pizzy. Jest to składnik, który może uczulać.

Jak ognia należy unikać także syropu glukozowo-fruktozowego, który jest połączeniem kilku rodzajów cukru – 55 proc. glukozy, 42 proc. fruktozy oraz 3 proc. innych słodzików.

Szybko przekonasz się, że light nie zawsze jest light. Producenci stosują wiele chwytów marketingowych, aby nakłonić osoby na diecie do zakupu ich „fit produktów”.

Jeśli chcemy schudnąć zdrowo, odstawmy wszystko co slim, fit, light i o obniżonej zawartości tłuszczu. W naszej galerii przedstawiamy propozycję tych produktów, których nie powinno się spożywać. Zajrzyjcie koniecznie!

Zobacz także: Zdrowy makaron - jesteś na diecie, wybierz wlaśnie ten produkt!

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2019, 14:12

Zobacz także

Nasze propozycje