Poprzedni artykuł: Nowość: śliwka kalifornijska Następny artykuł: HIT! Odchudzająca dieta białkowa dopasowana do Twojej osobowości

Flora light bez laktozy

Flora light to lekki produkt do smarowania pieczywa idealny dla wszystkich, którzy troszczą się o zdrowie oraz zwracają dużą uwagę na zawartość kalorii. Flora light zawiera bowiem 30% tłuszczu. Ponadto, Flora light nie zawiera laktozy, dzięki czemu może być stosowana przez osoby z jej nietolerancją, jako składnik zdrowej diety.

flora

Flora light to produkt do smarowania pieczywa z rodziny Flora, który nie zawiera laktozy, dlatego może być spożywany przez osoby z jej nietolerancją.

Laktoza (dwucukier) to składnik mleka i produktów mlecznych, zwany cukrem mlecznym. W procesie trawienia jest wchłaniany przez organizm w postaci cukrów prostych.

Jednak u osób z niedoborem lub zaburzoną aktywnością laktazy (enzymu odpowiedzialnego za trawienie laktozy w organizmie) może powodować różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego: wzdęcia, uczucie napięcia i pełności, bóle brzucha, a czasem biegunki

Szacuje się, że w Polsce z powodu nietolerancji laktozy, uwarunkowanej genetycznie, może cierpieć nawet 37% społeczeństwa. Dlatego osoby z nietolerancją laktozy powinny ograniczyć lub całkowicie wyeliminować ze swojej diety wszystkie produkty zawierające laktozę.

Flora light, zastępując masło czy inne produkty do smarowania pieczywa zawierające w swym składzie mleko, może być stosowana jako składnik diety dla osób z nietolerancją laktozy. To równie doskonały składnik zbilansowanej diety dla każdego, w tym także osób dbających o linię, ponieważ jedna porcja Flory light to 25 kcal, czyli 1% referencyjnej wartości spożycia. Zalecenia żywieniowe rekomendują ograniczenie spożycia nasyconych kwasów tłuszczowych i zastępowanie ich nienasyconymi zarówno w diecie osób zdrowych, jak i tych mających podwyższony poziom cholesterolu. Bez względu jednak na stan zdrowia, tłuszcz jest niezbędnym składnikiem naszej diety. Około 30% spożywanej energii dziennie powinno pochodzić właśnie z tłuszczu. Ważna jest jednak jego jakość.

Flora light doskonale wpisuje się w te zalecenia - zawiera 70% mniej nasyconych kwasów tłuszczowych niż masło i dostarcza ponad 1000 razy więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6 niż masło. Ten korzystny skład tłuszczów uzyskiwany jest poprzez unikalną kompozycję olejów roślinnych - słonecznikowego, lnianego, palmowego oraz rzepakowego. Ponadto Flora light wzbogacana jest w witaminy A i D.

Flora light spełnia rygorystyczne kryteria Programu „Wiem, co wybieram”. Logo Programu umieszczone na opakowaniu oznacza, że zawartość tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans, soli (sodu) oraz cukru w danym produkcie jest zgodna z międzynarodowymi zaleceniami żywieniowymi. Flora light spełnia także wymagania najnowszych zaleceń żywieniowych dla dzieci opracowanych przez grono kluczowych polskich ekspertów w dziedzinie pediatrii i żywienia. 

Cena: 6,49 zł/ 400g

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 czerwca 2020, 06:48

Nasze propozycje