Poprzedni artykuł: Uwodzicielski grejpfrut na karnawał Następny artykuł: Nowy Ekspres Tassimo Vivy

Czekoladziarnia Manufaktura Czekolady

Każdy, kto fantazjował o tym, aby wkraść się do fabryki czekolady może wreszcie spełnić swoje marzenie! W Łomiankach powstała pierwsza czekoladziarnia: Manufaktury Czekolady. To jedyny zakład w Polsce, w którym proces produkowanych ręcznie czekolad odbywa się na oczach gości. Dodatkowo, dzięki czekoladowym warsztatom, możliwe jest wykonanie własnej edycji wymarzonej tabliczki.
manufaktura czekolady

Gości odwiedzających czekoladziarnię przywita sprzedawczyni „czekoladowych marzeń”. Chętnie opowie wiele słodkich ciekawostek i historii. Na przykład o tym, że czekolada z wdziękiem ugości anielską wanilię, aromatyczny imbir, a nawet kwiat soli morskiej.

Na nasze życzenie specjalnie wyselekcjonowane ziarna kakao zamienią się w zmysłową i naturalnie gęstą czekoladę na gorąco.

Dzięki takim pysznościom pobyt w lokalu może się nieco wydłużyć. Warto wówczas zaobserwować proces produkcji czekolady odbywający się za szklaną ścianą w lokalu. Na miejscu przebiega hartowanie, formowanie, chłodzenie, zdobienie i pakowanie tabliczek. Wszystko zgodnie z ideą - naturalnie – od ziarenka kakao aż do gotowej tabliczki. Bez spulchniaczy, aromatów i ulepszaczy.

manufaktura czekolady

Na chętnych czekają czekoladowe warsztaty. Dzięki nim wykreujemy własną tabliczkę czekolady wybierając dodatki spośród 52 udostępnionych przez Manufakturę Czekolady, np.: mięta, chili peri peri, cytryna, orzeszki piniowe a nawet kardamon, popcorn czy pomidory.

Możemy nawet eksperymentować proponując nowe, wymyślone przez nas składniki. Na warsztatach w czekoladziarni dowiemy się również jak precyzyjnie stworzyć trufle. Ale nie tylko…

Dla tych, którzy nie mają możliwości odwiedzin Manufaktury Czekolady, stworzono e-sklep, w którym samemu można wybrać dodatki do pysznej czekolady (www.manufakturaczekolady.pl).

Ceny:

  • Czekolada CriolloPorcelana (wykonana z jednego z najdroższych i najbardziej poszukiwanych na świecie ziaren kakaowca) - 25,90zł/50g.
  • Czekoladowe warsztaty, opcje warsztatowe: Przygotowanie własnej tabliczki – 30zł/os. Grupy zorganizowane 10 – 20 osób; warsztaty 4-godzinne – 250zł/os.
zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 lipca 2020, 09:47

Nasze propozycje