Poprzedni artykuł: HIT! Napój, dzięki któremu poczujesz się lekko! Następny artykuł: Azjatyckie przysmaki wracają do Lidla

3 nowe kasze od marki Emix

Firma Emix wprowadza na rynek trzy nowe produkty – kaszę jęczmienną z warzywami, kaszę gryczaną oraz kaszę jęczmienną wiejską. Nowe produkty charakteryzują się wysoką wartością odżywczą i zawartością cennego błonnika roślinnego.

Nowe produkty marki Emix są oferowane w poręcznych opakowaniach, pakowane w saszetki do gotowania, gotowe w 20-25 minut do spożycia. Na opakowaniu producent podaje zawartość składników odżywczych (w tym: białko, węglowodany, błonnik, witaminy i składniki mineralne). Na opakowaniu znajdziemy także propozycje zastosowania produktów w kuchni. Kasze Emix stanowią doskonały dodatek do zup, pieczeni, zrazów i gulaszu. Mogą być także podawane z rożnymi rodzajami sosów, a także jako nadzienie do dań mięsnych i mięsno-warzywnych. Kasza jęczmienna z warzywami sprawdzi się w przygotowaniu krupniku.

emix kasza

Kasza – wartościowe ziarno

Kasze są produktem zbożowym, wszystkie gatunki zawierają duże ilości skrobi, błonnika i witamin, szczególnie z grupy B, a także cennych pierwiastków mineralnych: magnezu, wapnia, żelaza oraz fosforu. 

Kasza gryczana – znajdują się w niej znaczne ilości białka, witamin B1, B6 i PP, składników mineralnych: fosforu, wapnia, żelaza oraz tłuszczu i skrobi.  Co istotne, kasza gryczana jest wskazana dla cierpiących na kruchość naczyń krwionośnych. A to dlatego, że jest cennym  źródłem magnezu i uszczelniającej naczynia witaminy PP, zwanej rutyną.

Kasza jęczmienna – zawiera mniejsze ilości białka, wapnia i żelaza w porównaniu z kaszą gryczaną. Kasza jęczmienna jest za to bogata w błonnik rozpuszczalny, który obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Jest zalecana osobom z chorobami krążenia oraz nadciśnieniowcom.    

Cena:

  • Kasza gryczana prażona Emix  2,60 zł/ 400g
  • Kasza jęczmienna wiejska 1,60 zł/ 400g
  • Kasza jęczmienna wiejska z warzywami: 1,75 zł/ 250g

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 stycznia 2019, 00:25

Zobacz także

Nasze propozycje