Poprzedni artykuł: Ta kawa jest teraz największym hitem w sieci! Nie zgadniecie, co trzeb... Następny artykuł: Słodkości na Walentynki od E.Wedel!

Popularna polska herbata jest niebezpieczna dla zdrowia? Czesi wycofują ją ze sklepów...

Nowości kulinarne,
,
, tagi: herbata
Jedna z bardziej lubianych polskich herbat zdaniem Czechów może mieć halucynogenne właściwości - właśnie znika z tamtejszych półek sklepowych. Wiecie, o jaką markę chodzi?

Czy kiedykolwiek przyszłoby Wam do głowy, że niewinna, owocowa herbata może mieć działanie zbliżone do narkotyków? Okazuje się, że nie jest to niemożliwe. Portal Wprost, w oparciu o informację z Novinky.cz podaje zaskakujące informacje o decyzji Czeskiej Państwowej Inspekcji Rolno-Spożywczej dotyczącej jednej z bardziej rozpoznawalnych polskich herbat. Wspomniany organ uznał, że popularna herbata Loyd o smaku żurawinowym może mieć szkodliwe działanie dla ludzkiego organizmu.

Zobacz także: Przepis na pszenną bułkę - będzie pysznie :)

W herbacie wykryto znaczne ilości skopolaminy i atropiny - ta pierwsza działa depresyjnie, powodując otępienie, a w większych ilościach może prowadzić do delirium. Z kolei atropina prowadzi do zwiększenia tętna i rozszerzenia źrenic. Zdaniem czeskich inspektorów, występujące proporcje tych substancji w herbacie Loyd mogą powodować halucynacje.

Herbata jest już wycofywana ze sklepów sieci Albert, a klienci, którzy ją zakupili mogą dokonać reklamacji na podstawie paragonu.

Przyznajemy, że powyższe informacje są niepokojące, ale na razie nic nie wskazuje na to, by żurawinowa herbata Loyd miała zniknąć z polskich półek. Mówi się, że warto dmuchać na zimne, ale być może w tym wypadku nasi sąsiedzi odrobinę przesadzają? Jakie jest Wasze zdanie?

Zobacz też: Ta kawa jest teraz największym hitem w sieci!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lipca 2019, 07:46

Nasze propozycje