Poprzedni artykuł: Nowość! Gotowe sałatki Fit&Easy Następny artykuł: Soki Merry Berry - naturalnie borówkowe

Konfigurator dobrego śniadania Helio

Masz ochotę na zdrowe, a zarazem szybkie śniadanie? Zobacz, co proponuje producent pysznych bakalii Helio!

Dobre śniadanie powinno składać się z produktów podstawowych oraz nie mniej ważnych dodatków. Jako produkty podstawowe możemy wybrać np. płatki owsiane, czy kaszę jaglaną. Oba produkty to skarbnice witamin, mikroelementów oraz błonnika, dodatkowo oba mają właściwości detoksykujące oraz nie zawierają glutenu.

Dobre śniadanie powinno się także składać z na pozór drobnych uzupełnień, które odegrają niebagatelną rolę w tworzeniu dobrego śniadania. Ich zadaniem jest zarówno dostarczenie cennych składników odżywczych, jak i nadanie posiłkowi wyraźnego: słodkiego lub bardziej wytrawnego smaku.

helio bakalie

Jako składowe dobrego śniadania propozycją zdrową i smaczną będą bakalie HELIO, w tym: żurawina suszona, pestki dyni oraz płatki migdałowe. Dlaczego?

Suszona żurawina HELIO to całe owoce, a nie ich cięte cząstki. Całe owoce żurawiny zachowują więcej korzystnych dla zdrowia właściwości niż owoce, które przed zapakowaniem zostały pokrojone.

Jeśli preferujemy bardziej wytrawne smaki to jako składnik dobrego śniadania marka HELIO proponuje pestki dyni, w których znajdują się kwasy nienasycone i dużo aminokwasów (alanina, glicyna, kwas glutaminowy) korzystnych dla zdrowia. Pestka dyni jest też źródłem żelaza i cynku. Nasiona dyni polecane są w leczeniu stanów zapalnych skóry i w profilaktyce przeciwmiażdżycowej.

Dobre śniadanie byłoby niekompletne bez płatków migdałowych HELIO. Płatki migdałowe czyli po prostu pokrojone migdały bez skórki to skarbnica witaminy E, przeciwutleniacza zapobiegającego miażdżycy, zawałowi serca, nowotworom, udarom mózgu, przedwczesnemu starzeniu się. Witaminy B1, B2, PP i potas mające dodatni wpływ na funkcjonowanie mózgu, pamięć i koncentrację. Zawierają również cynk regulujący działanie systemu odpornościowego. Przy jego niedoborze łatwo się przeziębić, ma wpływ na stan skóry, włosów i paznokci.

Dobre śniadania w praktyce

Dobre śniadanie to jeden składnik główny oraz dowolna ilość składników dodatkowych, które w zależności od preferencji smakowych dodajemy do składnika głównego w odpowiednich proporcjach. Jeśli mamy ochotę na śniadania z kaszą jaglaną to praktyczniej ją ugotować poprzedniego dnia, a rano uzupełnić dodatkami. Płatki owsiane wystarczy zalać gorącą (niekoniecznie wrzącą) przegotowaną wodą i odstawić do ostygnięcia. Po kilku minutach dodać żurawinę, dynię oraz płatki migdałowe.

Przepis na śniadanie mocno energetyczne

40g kaszy jaglanej lub płatków owsianych. Dodajemy 10g suszonej żurawiny Helio, 5g pestek dyni Helio, 5g płatków migdałowych Helio.

Wartość kaloryczna nie przekracza – 270 – 300 kcal, a cena 2 zł.

Cena:

  • Żurawina suszona Helio – cena ok. 12 zł/ 200g
  • Pestki dyni Helio – cena ok. 11 zł/ 240g
  • Płatki migdałowe Helio – cena ok. 14 zł/ 150g
zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 lipca 2020, 23:24

Nasze propozycje