Poprzedni artykuł: Mrożona dynia w kostkach Hortex Następny artykuł: Zimowe kawy w Starbucks

Rogale Świętomarcińskie w Lidlu

Świętomarciński Rogal to delikatne półfrancuskie ciasto oraz nadzienie z białego maku i bakalii. Od 7 listopada ten wielkopolski przysmak jest dostępny na półkach sklepów Lidl w całej Polsce!

Rogal Świętomarciński lidl

Rogal Świętomarciński to oryginalny produkt z Wielkopolski, gdzie już od ponad 100 lat wypieka się go tradycyjnie z okazji przypadającego na 11listopada Dnia Św. Marcina.

Dzięki sklepom Lidl, nawet na kilka dni przed 11 listopada, na stołach w całej Polsce będzie mógł zagościć ten wyjątkowy przysmak.

Historia wypieku Rogala Świętomarcińskiego zrodziła się w 1891 roku, kiedy to proboszcz parafii św. Marcina zaapelował do wiernych, by podobnie jak ich patron zrobili coś dla biednych. Jak głosi bowiem legenda, św. Marcin, odwiedzając wiernych na swoim białym koniu, zgubił podkowę, którą podniósł miejscowy cukiernik i wzorując się jej kształtem, uformował ciasto z migdałami, a po upieczeniu rozdał je potrzebującym. Podobnie też uczynił cukiernik, który namówił swego szefa, by upiec rogale, które następnie były kupowane przez bogatych mieszkańców Poznania i przekazywane za darmo biednym.

Rogale dostępne w sklepach Lidl posiadają oznaczenie „Chronione Oznaczenie Geograficzne”. Cukiernia, która dostarcza dla sieci Lidl wielkopolski smakołyk, posiada świadectwo jakości handlowej uprawniające do posługiwania się europejską marką produktu regionalnego.

Cena: 4,99zł/szt.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 sierpnia 2019, 06:37

Nasze propozycje