Poprzedni artykuł: Życie w ciągłym biegu - kilka porad, jak oszczędzić czas i cieszyć się... Następny artykuł: Sprawdź, czy wygrałaś 1 z 500 książek kulinarnych!

Róże z lodów - pomysł na letnią przekąskę

Nieodłącznym elementem każdych wakacji, choć może nie wśród wszystkich, jest zajadanie się włoskimi lub amerykańskimi lodami z automatu. Wiele wskazuje na to, że w tym roku szczytem marzeń będą jednak „rose gelato”, czyli lody w rożku uformowane w kształt róży.

Chociaż lody rose gelato podbijają ulice już od kilku lat, serwisem Instagram zawładnęły dopiero niedawno. Trend spopularyzowała mieszkająca w Australii blogerka Li-Chi Pan, która opublikowała zdjęcie loda uformowanego z pomarańczowej, różowej i brzoskwiniowej masy. Obserwując fotografie z ostatnich kilku dni, trudno nie zauważyć, że lody w rożkach ukształtowane w kwiaty podbijają serwisy społecznościowe. Wcale się temu nie dziwimy. Słodkości opisane hashtagiem #roseicecream są niezwykle fotogeniczne.

Zobaczcie także:  Nowa kulinarna obsesja z Hongkongu - tosty z tęczowym serem

Zdjęcie wstawione do sieci przez Li-Chi Pan w kilka dni zdobyło ponad 30 tys. polubień. Internautom najwyraźniej spodobał się nowy trend, bo w kolejnych dniach wzięli przykład z blogerki i zaczęli publikować podobne fotografie. Na Instagramie pojawiły się nawet głosy, że lody w kształcie róży są tak piękne, że wstyd je zjeść. Najczęściej tworzy się je bowiem z masy o różnych kolorach, przy czym prym wiodą delikatne pastelowe odcienie. Niekiedy lody ozdobione są jeszcze ciastkiem makaronikowym.

Lody rose gelato są specjalnością włoskiej sieci lodziarni Amorino, której śladem pod wpływem mody poszły kolejne lokalne, m.in. Cauldron Ice Cream w kalifornijskim mieście Santa Ana. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by uformowania róż podjąć się samemu. Lody formuje się ręcznie, a konkretniej poprzez dokładanie na rożek kolejnych „płatków róży” łopatką. Jeśli planujecie organizację eleganckiego przyjęcia w ogrodzie, pomysł jest na pewno godny rozważenia.

Zobaczcie także:  Kulinarnie na Instagramie: galaktyczne ciasta

Foto: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 10:04

Zobacz także

Nasze propozycje