Poprzedni artykuł: Truskawki w roli głównej Następny artykuł: Przepisy na sosy na grilla - z żurawiny i suszonej śliwki

Światowy Dzień Pieczenia - święto miłośników pieczenia ciast w Polsce i na świecie

Nowości kulinarne, , tagi: ciasta, wypieki, nowości kulinarne
Niedziela 19 maja to wielki dzień dla miłośników pieczenia ciast w Polsce i na świecie. W Światowy Dzień Pieczenia zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy: początkujących i mistrzów kuchni, amatorów, blogerów kulinarnych i celebrytów.
światowy dzień pieczenia

Na liście 100 przepisów dostępnej na stronie internetowej www.swiatowydzienpieczenia.pl, każdy znajdzie dla siebie wyzwanie, począwszy od upieczenia zwykłej babki do wypieku, który dotychczas zrobił jedynie Buddy Valastro - światowej sławy szef kuchni z pomocą sztabu asystentów.

Największe wyzwanie to upieczenie ciasta ptysiowego, które zaproponował Buddy Valastro – amerykańska gwiazda telewizyjna, znany z programu Słodki Biznes , właściciel słynnej Carlo’s Bakery w New Jersey. Przepis na ciasto ptysiowe został przygotowany przez jego ojca na „godziny wiedeńskie” organizowane podczas wesel w Ameryce. Na liście 100 przepisów znajduje się także tarta z melasą zaproponowana przez Lisę Faulkner, zwyciężczynię angielskiego MasterChef a także czekoladowe bezowe brownie - przepis Mirandy Gore Browne, finalistki The Great British Bake Off.

To będzie wspaniały dzień, czekamy na masowe zaangażowanie Polaków we wspólne pieczenie 19 maja, dzielenie się przepisami, rezultatami swojej pracy, zdjęciami, filmami i historiami z pieczenia. Nie zapominajcie także jeść i delektować się pysznymi rezultatami waszej pracy. Mamy nadzieję, że Polacy podejmą wyzwanie, będą piec odważnie, osiągną niesamowite rezultaty!

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 09:01

Zobacz także

Nasze propozycje