Poprzedni artykuł: Frosé - koktajl z mrożonego różowego wina Następny artykuł: Jak zrobić idealne smoothie? Mamy dla Was małą ściągawkę!

Wino w kolorze... niebieskim. Będzie hit?

Niewiele rzeczy jest w stanie podbić internet w takim tempie, jak zdjęcia kulinarne. Oryginalne napoje i wymyślne dania są bardzo fotogeniczne. Nie inaczej jest z niebieskim winem, które jakiś czas temu wprowadziła na rynek młoda hiszpańska marka.

Co dopiero pisałyśmy o błękitnym latte, tymczasem okazuje się, że latem tego roku ma ono konkurencję w postaci zbliżonego kolorystycznie wina. Postaraj się zapomnieć wszystko, co wiesz o winie, spróbuj oduczyć się 60 nazw win pochodzących z Hiszpanii, zapomnij o tradycji – hiszpańska marka Gïk nie próbuje silić się na poważny ton, lecz odważnie próbuje zawładnąć sercami młodych amatorów słodkiego wina.

Gïk Live to niebieskie wino na bazie mieszanki białych i czerwonych winogron. Swój kolor zawdzięcza ono dwóm organicznym pigmentom (antocyjan i indygo), pochodzącym ze skórki winogron wykorzystywanych w produkcji wina. Jak podają jego twórcy, opracowanie procesu pigmentacji zajęło dwa lata, ale opłaciło się: wino ma intensywny niebieski kolor i spełnia wszystkie regulacje Unii Europejskiej.

Technicznie propozycja hiszpańskiej marki jest mieszanką białego i czerwonego wina, o słodkim zapachu i smaku. Pijąc je wyczuwa się podobno delikatnie owocowy smak, przez co Gïk Live porównuje się do słodkiego białego wina typu riesling. Niebieski trunek raczej nie jest przeznaczony dla fanów klasyki, ale już dla osób, które lubią zabawę i innowacje – jak najbardziej.

Wybierasz się na parapetówkę i chcesz zrobić na kimś wrażenie? Niebieskie wino na pewno zrobi furorę jako upominek.

Zobacz także:  Koktajl z różowego mrożonego wina

#GikLive, designed to let you create your own rules #vinoazul #bluewine #blauwewijn #blauerwein

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gïk Live! Vino Azul (@giklive)

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 03:58

Zobacz także

Nasze propozycje