Poprzedni artykuł: Pomysły na obiady w upalne dni Następny artykuł: Koktajl, którym gwiazdy Hollywood zaczynają swój dzień

Co jeść zamiast chleba?

Zastanawiasz się, czym zastąpić chleb? Jest to łatwiejsze i smaczniejsze, niż może Ci się wydawać, co udowodnimy w galerii z propozycjami posiłków. Zobacz, co jeść zamiast chleba!

Na rezygnację z pieczywa decydujemy się najczęściej, kiedy zaczynamy dietę. Jest to słuszne i niesłuszne, bo o ile warto wyeliminować pszenny chleb i bułki, o tyle dobrze zastąpić je pieczywem pełnoziarnistym.

Drugi powód, dla którego zwykle rezygnujemy z chleba, jest prozaiczny – po prostu czasami się nudzi i szukamy innych smaków.

Co zamiast chleba?

Zastanawiając się, czym zastąpić chleb, zwykle szukamy zamienników, z których podobnie jak z pieczywa, można zrobić kanapki. Po wafle ryżowe czy chrupkie pieczywo sięgajmy raczej sporadycznie i w ramach lekkiej kolacji niż pierwszego posiłku w ciągu dnia, jakim jest śniadanie.

Ciasto na śniadanie? Dlaczego nie!

W galerii prezentujemy 5 inspiracji na dania, którymi zastąpicie tradycyjne kanapki (też możecie zmienić je na... kluski śląskie!). 

Pamiętajmy jednak, że dobry chleb – razowy i pełnoziarnisty – powinien być obecny w naszej diecie, a po posiłki bez pieczywa sięgajmy dla urozmaicenia jadłospisu.

Ja kupuję pełnoziarniste tortille, wrzucam do środka dużo pieczonego kurczaka, warzywa + jakiś lekki sosik, zwijam i jem zamiast kanapek.

cerveza

A Wy, czym zastępujecie chleb?

Zobaczcie także śniadania redaktorek Wizaz.pl oraz błędy w stosowaniu diety Dukana.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 14:12

Zobacz także

Nasze propozycje