Poprzedni artykuł: Co nawadnia, a co odwadnia organizm? Następny artykuł: Nowości kulinarne czerwca – idealne na spotkania z przyjaciółmi

6 zaskakujących dań z gofrownicy

Zabrakło gazu, a Ty masz ochotę na omlet? Żaden problem! Gofrownica może skutecznie zastąpić nie tylko patelnię, ale i kilka innych sprzętów kuchennych. Sprawdź, co można w niej przygotować!

Gofrownica może skutecznie zastąpić urządzenie wielofunkcyjne 3w1. Można w niej grillować i przygotowywać sandwiche, ale czy tylko? Wystarczy odrobina fantazji i gofrownicy użyjemy także zamiast patelni, a nawet… piekarnika.

1. Omlet z gofrownicy

Omlet przygotowujemy w tradycyjny sposób, ale zamiast na patelnię, wylewamy go do rozgrzanej i natłuszczonej gofrownicy. Pieczemy na złoty kolor.

Wypróbujcie przepis na omlet ze szczypiorkiem!

2. Smażony, chrupiący bekon

Masz ochotę na śniadanie w amerykańskim stylu, a na patelni już smaży się jajecznica? Żaden problem! Chrupiący bekon możesz przygotować w tym samym czasie w gofrownicy! Tłuszcz skutecznie się wytopi, a chrupiący bekon będzie gotowy w tym samym momencie, co jajecznica.

jajecznica

3. Jajko sadzone w gofrownicy

Aby w gofrownicy przygotować jajko sadzone, oczywiście nie należy zamykać jej całkowicie, gdyż przez to rozlałoby się żółtko. Lekko uchylona gofrownica, powodująca ścięcie jajka także od góry, jest tutaj kluczem do sukcesu.

4. Burgery z gofrownicy

Najpierw w gorfrownicy możesz przygotować kotlety do burgerów, a następnie podgrzać w niej bułkę z ulubionymi dodatkami.

Sprawdź przepis na domowe hamburgery!

burgery z gofrownicy

5. Pizza pieczona w gofrownicy

Pizza w gofrownicy? Dlaczego nie! Nie będzie to jednak jej tradycyjna wersja, gdyż w gofrownicy przygotowujemy pizzę z dodatkami w środku. Tradycyjne ciasto na pizzę wykładamy w urządzeniu, układamy ulubione dodatki i przykrywamy drugą warstwą ciasta. Po złączeniu brzegów i upieczeniu, uzyskamy oryginalną pizzę z farszem w środku.

6. Tortilla z gofrownicy

Tortillę przygotowujemy w podobny sposób jak pizzę, czy pomiędzy dwoma jej plackami układamy farsz. Po podgrzaniu przez chwilę tortilla jest gotowa do jedzenia!

Przygotowujecie coś w gofrownicy poza goframi?

Zobaczcie także gofry na 10 sposobów oraz przepis na "gofry jak z budki".

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 marca 2019, 19:03

Zobacz także

Nasze propozycje