Poprzedni artykuł: Żurawina amerykańska - smak i zdrowie Następny artykuł: Polskie Frykasy w czekoladzie

Schudnij przed Sylwestrem!

Chcesz zachwycić swoją figurą w Sylwestra? Przedstawiamy kilka prostych rad dotyczących zdrowego odżywiania by schudnąć i w pełni cieszyć się smukłą sylwetką!
dieta przed sylwestrem

Jesień i zima to pory roku, w których odczuwamy większy apetyt - zwierzęta gromadzą tłuszcz, by chronić się przed zbliżającymi mrozami, a my większymi posiłkami rekompensujemy sobie brak ciepła i światła słonecznego. Efekty niestety są natychmiastowe – wzrost wagi, krągłości w miejscach, w których wcześniej ich nie było.

1. Przede wszystkim: zmień swoje nawyki żywieniowe.

Jeżeli naprawdę chcesz schudnąć, zacznij zmianę od swojego menu. „Podziel dzień na pięć posiłków, równomiernie rozłożonych w czasie. Po drugie, zastąp wysokokaloryczne produkty tymi o niskim indeksie glikemicznym. Produkty o wysokim indeksie glikemicznym jak napoje gazowane, mleczna czekolada czy fast foody, zawierają sporą ilość węglowodanów, których nasz organizm w normalnych warunkach nie jest w stanie przyswoić." - tłumaczy lek. med. Agnieszka Lemańczyk z Centrum Odmładzania i Odchudzania Czapielski Młyn.

2. Nie zapomnij o warzywach i owocach.

Warzywa i owoce nie tylko przyśpieszają przemianę materii, a tym samym spalanie kalorii i chudnięcie, ale są także sycące. Zamiast słodkiej przekąski między posiłkami sięgnij po jabłko lub marchew. Uwaga, nie można jednak przesadzać z ich ilością! Niektóre z nich np. właśnie jabłka, mają stosunkowo wysoki indeks glikemiczny, gdyż zawierają sporą ilość fruktozy (cukru).

3. Zmniejsz posiłki.

Wielkość posiłków to także ważna rzecz - powinno się jeść tylko tyle, aby zaspokoić głód. Niestety życie w biegu sprawia, że jemy szybko i obficie. Powoduje to powiększenie ścian żołądka i tym samym większy apetyt. Na szczęście zmniejszenie posiłków odwraca ten proces. Ważne jest także, by jeść powoli i dokładnie - sygnał, że organizm jest najedzony dociera do mózgu dopiero po kilkunastu minutach.

Już samo wprowadzenie w życie tych kilku zasad sprawi, że nasze ciało będzie efektywniej spalać kalorie, mieć więcej energii a efekty będą widoczne gołym okiem.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 lipca 2020, 09:35

Nasze propozycje