Poprzedni artykuł: Flora light bez laktozy Następny artykuł: Owoce z polskich sadów w lodziarniach Grycan – Lody od pokoleń

HIT! Odchudzająca dieta białkowa dopasowana do Twojej osobowości

Zachwyciła cię dieta Dukana, a może wręcz przeciwnie – zawiodła, bo jedynym jej efektem był... efekt jo-jo? Odpowiedzią na niedoskonałości diety Dukana jest bezpieczna, innowacyjna dieta odchudzająca OXY, która dopasowana jest do twoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź, na czym polega!

Na czym polega białkowa dieta odchudzająca OXY?

żurawina w dłoniach

Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że z naukowego punktu widzenia możliwe było stworzenie bezpiecznej, zdrowej diety białkowej. Wystarczyło tylko zrównoważyć podaż białka zwierzęcego i roślinnego oraz wyeliminować wszelkie dolegliwości, na które uskarżali się pacjenci na diecie Dukana. Brzmi to dosyć prosto, a niewielu podjęło się próby opracowania bezpiecznej i zdrowej diety proteinowej. Udało się to dopiero polskiej dietetyczce – Patrycji Mazur, która wpadła na pomysł włączenia do diety... żurawiny. Stąd też nazwa diety OXY od łacińskiej nazwy Oxycoccus.

Dlaczego żurawina? Owoc ten jest dokonałym źródłem antyoksydantów, działa moczopędnie i tym samym pomagaoczyszczać organizm z toksyn. W odpowiednim towarzystwie może wspomagać proces utraty masy ciała i działać dobroczynnie na naszą skórę, włosy i paznokcie.

Polska dietetyczka postanowiła również, że jej dieta będzie uwzględniać czynniki związane z naszą osobowością i motywacją. Takiej diety nie porzucimy po kilku dniach, bo nie jest męcząca.

ryba na talerzu

Jak dopasować odpowiednią dietę odchudzającą?

Odpowiedź jest prosta – wystarczy wypełnić skonstruowany przez psychologa test osobowości. Przed uzyskaniem dostępu do serwisu z dietą OXY, należy rozwiązać taki test i dopiero na podstawie otrzymanego wyniku dopasowywana jest do nas dieta.

W praktyce wygląda to tak, że jeśli lubimy eksperymentować w kuchni i odkrywać nowe smaki to taki plan diety dostaniemy. Jeśli zaś jesteśmy przywiązani do tradycyjnych rozwiązań i gotowanie nie jest naszą ulubioną czynnością, dieta będzie to również uwzględniać.

To dieta dopasowuje się do nas, a nie my do niej. To chyba największe novum w odchudzaniu na przestrzeni ostatnich lat.

Dieta OXY – etapy

Odchudzanie na tej diecie odbywa się w aż pięciu etapach: DETOX, FAT BURNING, STEP, BALANCE i faza wyprowadzająca z diety. Dzięki takiemu podziałowi, organizm jest najpierw przygotowany do diety (faza DETOX oczyszcza z toksyn). Następnie przechodzi przez kolejne jej etapy: tydzień intensywnego spalania tkanki tłuszczowej (FAT BURNING), faza początkowej stabilizacji (STEP) i w końcu pełnego utrwalania efektów (BALANCE). Po wszystkim organizm zostaje z wyprowadzony z diety fazą stabilizacyjną – tak, by był odporny na wystąpienie efektu jo-jo.

Patrycja Mazur – dietetyczka, twórczyni diety OXY:

Zainteresowanie dietą OXY było tak duże, że postanowiłam ją udoskonalić, sprawić aby była dostosowana do każdego indywidualnie. Planowałam kilka podstawowych zmian: po pierwsze – odkryłam ogromne znaczenie czynnika psychologicznego w procesie odchudzania. Tutaj bardzo pomocna okazała się współpraca z psychologiem. Stworzyliśmy test psychometryczny, który pomaga określić osobowość i idealnie dopasować dietę.

Myślę, że to nasz największy sukces. Później zaplanowałam inne zmiany i znalazłam zespół ludzi, który mi w tym pomógł. To sprawiło, że dieta OXY  jest przeznaczona dla każdego, kto potrzebuje indywidualnego planu odchudzania, bez potrzeby wizyty u dietetyka. Cotygodniowe pomiary postępów w diecie to doskonały motywator. Efekty widać już po drugim tygodniu, czyli etapie Fat Burning.

Dieta OXY okazuje się zatem być nadzieją dla tych, którzy borykają się z nadwagą i szukają skutecznego oraz zdrowego rozwiązania. OXY to prawdziwie nowoczesna dieta, mieszanka zbilansowanego żywienia i czynników psychologicznych.

Czy ktoś z Was próbował już zrzucić kilka kilogramów na diecie OXY? Jesteśmy ciekawe Waszych wrażeń!

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 02:58

Zobacz także

Nasze propozycje