Poprzedni artykuł: Flora light bez laktozy Następny artykuł: Owoce z polskich sadów w lodziarniach Grycan – Lody od pokoleń

HIT! Odchudzająca dieta białkowa dopasowana do Twojej osobowości

Zachwyciła cię dieta Dukana, a może wręcz przeciwnie – zawiodła, bo jedynym jej efektem był... efekt jo-jo? Odpowiedzią na niedoskonałości diety Dukana jest bezpieczna, innowacyjna dieta odchudzająca OXY, która dopasowana jest do twoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź, na czym polega!

Na czym polega białkowa dieta odchudzająca OXY?

żurawina w dłoniach

Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że z naukowego punktu widzenia możliwe było stworzenie bezpiecznej, zdrowej diety białkowej. Wystarczyło tylko zrównoważyć podaż białka zwierzęcego i roślinnego oraz wyeliminować wszelkie dolegliwości, na które uskarżali się pacjenci na diecie Dukana. Brzmi to dosyć prosto, a niewielu podjęło się próby opracowania bezpiecznej i zdrowej diety proteinowej. Udało się to dopiero polskiej dietetyczce – Patrycji Mazur, która wpadła na pomysł włączenia do diety... żurawiny. Stąd też nazwa diety OXY od łacińskiej nazwy Oxycoccus.

Dlaczego żurawina? Owoc ten jest dokonałym źródłem antyoksydantów, działa moczopędnie i tym samym pomagaoczyszczać organizm z toksyn. W odpowiednim towarzystwie może wspomagać proces utraty masy ciała i działać dobroczynnie na naszą skórę, włosy i paznokcie.

Polska dietetyczka postanowiła również, że jej dieta będzie uwzględniać czynniki związane z naszą osobowością i motywacją. Takiej diety nie porzucimy po kilku dniach, bo nie jest męcząca.

ryba na talerzu

Jak dopasować odpowiednią dietę odchudzającą?

Odpowiedź jest prosta – wystarczy wypełnić skonstruowany przez psychologa test osobowości. Przed uzyskaniem dostępu do serwisu z dietą OXY, należy rozwiązać taki test i dopiero na podstawie otrzymanego wyniku dopasowywana jest do nas dieta.

W praktyce wygląda to tak, że jeśli lubimy eksperymentować w kuchni i odkrywać nowe smaki to taki plan diety dostaniemy. Jeśli zaś jesteśmy przywiązani do tradycyjnych rozwiązań i gotowanie nie jest naszą ulubioną czynnością, dieta będzie to również uwzględniać.

To dieta dopasowuje się do nas, a nie my do niej. To chyba największe novum w odchudzaniu na przestrzeni ostatnich lat.

Dieta OXY – etapy

Odchudzanie na tej diecie odbywa się w aż pięciu etapach: DETOX, FAT BURNING, STEP, BALANCE i faza wyprowadzająca z diety. Dzięki takiemu podziałowi, organizm jest najpierw przygotowany do diety (faza DETOX oczyszcza z toksyn). Następnie przechodzi przez kolejne jej etapy: tydzień intensywnego spalania tkanki tłuszczowej (FAT BURNING), faza początkowej stabilizacji (STEP) i w końcu pełnego utrwalania efektów (BALANCE). Po wszystkim organizm zostaje z wyprowadzony z diety fazą stabilizacyjną – tak, by był odporny na wystąpienie efektu jo-jo.

Patrycja Mazur – dietetyczka, twórczyni diety OXY:

Zainteresowanie dietą OXY było tak duże, że postanowiłam ją udoskonalić, sprawić aby była dostosowana do każdego indywidualnie. Planowałam kilka podstawowych zmian: po pierwsze – odkryłam ogromne znaczenie czynnika psychologicznego w procesie odchudzania. Tutaj bardzo pomocna okazała się współpraca z psychologiem. Stworzyliśmy test psychometryczny, który pomaga określić osobowość i idealnie dopasować dietę.

Myślę, że to nasz największy sukces. Później zaplanowałam inne zmiany i znalazłam zespół ludzi, który mi w tym pomógł. To sprawiło, że dieta OXY  jest przeznaczona dla każdego, kto potrzebuje indywidualnego planu odchudzania, bez potrzeby wizyty u dietetyka. Cotygodniowe pomiary postępów w diecie to doskonały motywator. Efekty widać już po drugim tygodniu, czyli etapie Fat Burning.

Dieta OXY okazuje się zatem być nadzieją dla tych, którzy borykają się z nadwagą i szukają skutecznego oraz zdrowego rozwiązania. OXY to prawdziwie nowoczesna dieta, mieszanka zbilansowanego żywienia i czynników psychologicznych.

Czy ktoś z Was próbował już zrzucić kilka kilogramów na diecie OXY? Jesteśmy ciekawe Waszych wrażeń!

Jesteś na diecie? Nie możesz jeść wielu produktów spożywczych? Nie przepłacaj! Zobacz sprzęty AGD na stronie Avans kody rabatowe.
zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 maja 2020, 09:48

Nasze propozycje