Poprzedni artykuł: Na wiosenną nutę Następny artykuł: Babka drożdżowa z cytrynowym lukrem

Barwna Wielkanoc – zaproś gości do stołu!

Wielkanoc to Święto odradzającej się przyrody. Zadbajmy, więc aby na stole królowały wielobarwne kwiaty i kolorowe ozdoby. Warto zaskoczyć rodzinę i znajomych, którzy odwiedzają nas podczas świąt. Czyż nie jest miło usiąść przy pięknie nakrytym stole, wyjątkowo spędzić czas i poczuć otaczającą nas atmosferę świąt?

Przygotowanie odświętnego nakrycia stołu nie wymaga wiele czasu a osiągnięty efekt przejdzie nasze oczekiwania. Nawet zwykły biały obrus zmieni swoje szare oblicze, gdy dobierzemy do niego akcenty kolorystyczne, rzecz jasna, w odcieniach wiosny tj. żółte i zielone. Choć konkretny kolor nie ma większego znaczenia przy tworzeniu miłego nastroju.

Elegancko i dekoracyjnie

ozdoby na wielkanoc

Efektowny stół nie może być przebrany, naszym głównym celem powinna być delikatność i subtelność, którą osiągniemy dzięki pastelowym kolorom.

Prostym i fenomenalnym zarazem połączeniem są kompozycje kwiatowe, dzięki którym poczujmy się świeżo, wiosennie i… naturalnie. Dekoracyjne bukiety pełne wiosennych barw to raj dla naszych oczu! Najprostszym rozwiązaniem jest przewiązanie kolorową tasiemką bukietu narcyzy i włożenie ich do wysokiego szklanego naczynia wypełnionego wodą. Można połączyć tulipany z niezapominajkami, hiacynty z konwaliami lub zwyczajnie ułożyć bukiet ze wszystkich dostępnych kwiatów o tej porze roku, takich jak różne odmiany tulipanów, hiacyntów, prymulek czy nawet gałązek drzewa wiśni. Taki zniewalający bukiet pełen barw będzie główną ozdobą naszego stołu.

chryzantemy

Warto, aby stół wyglądał wyjątkowo i odświętnie, ułożyć kolorowe serwetki, naczynia i świeczniki. Do ozdobienia serwetek posłuży nam kolorowa wstążka w kolorze dopasowanym do pozostałych dekoracji stołu. Ważne jest, aby we właściwy sposób ułożyć wszystkie niezbędne talerze, sztućce i kieliszki. Można skorzystać z poradników, aby należycie nakryć do stołu.

sztućce

Nie zapomnijmy o pisankach! Sztuka malowania pisanek sięga dalekiej przeszłości i stała się ona naszą rodzinną tradycją. Nie może ich zabraknąć na naszym stole. Pisanki mogą mieć rozmaite wzory i kolory, można je kupić w sklepach, ale najwięcej radości przynosi malowanie pisanek naszym pociechom, które mogą wykazać się niepowtarzalną fantazją. Kolorowe pisanki można ułożyć na szerokim talerzu lub w przezroczystym wazonie, ozdabiając je gałązkami bazi lub kolorowymi piórkami. A więc - pędzle w ruch!

Wielkanoc to również parada zajączków i kurczaczków, które tworzą mały zwierzyniec na naszym stole. Tu także pamiętajmy o umiarze, zdecydowanie wystarczy jeden zajączek czy kurka na stole, jako drobiazg symbolizujący święta.

Kiedy nakryjemy już Wielkanocny stół, nie pozostaje nam nic innego jak podziwiać jego spektakularny wygląd i oczekiwać gości!

króliczek
zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2020, 13:53

Nasze propozycje