Poprzedni artykuł: Makaron z brokułami i orzechami - przepis Następny artykuł: Kurka Wolna – jaja od kur z chowu wolno wybiegowego

Gdy do kuchni zapuka jesień…

Aura za oknem przypomina nam o tym, że jesień tuż tuż! I choć niestety nie zawsze rozpieszcza nas słońcem polska złota jesień – szarugę za oknem możemy ocieplić kulinarnymi smakołykami. Zainspiruj się naszymi pomysłami i przekonaj się jak smakuje jesień w kuchni!

Jesień to przede wszystkim czas na dynie, grzyby, śliwki, gruszki, jabłka i oczywiście przeróżne przetwory. To idealna pora roku nie tylko dla łasuchów, ale również niejadków – przecież nikt nie oprze się jesiennym przysmakom!

Po dary jesieni warto sięgać nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również – zdrowotne. Dynia to moc witamin z grupy A, zaś śliwki wspomagają pracę jelit, są również polecane osobom mającym problemy z cerą naczynkową (zawierają witaminy C i K). Grzybów nie trzeba nikomu zachwalać, jednak pamiętajmy, że należy być ostrożnym podczas każdego grzybobrania, bo jak głosi powiedzenie: wszystkie grzyby są jadalne, ale niektóre tylko raz! ;)

Szarlotki, tarty, dżemy i powidła... Co jeszcze szykuje dla nas jesień? Zobacz przedsmak tego, co czeka na nas w jesiennej kuchni!

Oraz wiele, wiele innych jesiennych pyszności!

Zobacz również 20 najlepszych przepisów na jesień!

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 06:30

Zobacz także

Nasze propozycje