Poprzedni artykuł: Żurawina suszona HELIO Natura o zmniejszonej zawartości cukru Następny artykuł: Ryneczek Lidla – jakość i świeżość, która wyróżnia

5 sposobów na jednodniowy detoks organizmu

Podczas rodzinnego ucztowania nie stroniłaś od smakowitych dań i słodkich ciast? Czujesz się ciężko? To idealny moment na przeprowadzenie jednodniowego detoksu organizmu. Poznaj ogólne zasady, jak przeprowadzić detoks oraz 5 sposobów na jednodniowe oczyszczenie organizmu.

Jak zorganizować sobie dzień detoksu?

Dzień detoksu powinnaś poświęcić całkowicie sobie. Zadbaj, by nikt Ci nie przeszkadzał i nie planuj na ten dzień żadnej pracy i obowiązków. Skup się na rzeczach, które sprawiając Ci przyjemność. Możesz przeczytać dobrą książkę, obejrzeć serial lub ulubiony film. Nie masz pomysłu? Sprawdź 8 seriali, od których się nie oderwiesz oraz 10 filmów, za które kochamy Meryl Streep!

Spokój i wyciszenie przyniesie Ci relaksująca kąpiel z olejkami aromatycznymi i świecami, a klimatu doda subtelna muzyka. Poświęć ten dzień w całości sobie!

Jednodniowy detoks – podstawowe zasady

Niezależnie od tego, który sposób na jednodniowy detoks wybierzesz, istnieje kilka uniwersalnych zasad, do których powinnaś się stosować, aby oczyszczanie przyniosło efekty:

  • podejmij wyzwanie 8 szklanek wody dziennie i wypij jej co najmniej 2 litry
  • zrezygnuj z czarnej herbaty, kawy, słodzonych napojów oraz używek
  • jeśli palisz zrezygnuj z papierosów oraz, co oczywiste, także z alkoholu
  • detoks to nie dieta, więc nie stosuj go częściej niż raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu  
  • posiłki jedz w odstępach co ok. 3h
zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 12:51

Zobacz także

Nasze propozycje