Poprzedni artykuł: Przepis na krem z ciastek korzennych Następny artykuł: Gorąca nowość Helio: imbir kandyzowany

Nowy Sprite z dodatkiem słodzika z liści stewii

Nowości kulinarne, , tagi: stewia, napoje, nowości kulinarne, sprite
Jeśli poszukujesz orzeźwiającego napoju o obniżonej kaloryczności i wspaniałym smaku nowy Sprite spełni Twoje oczekiwania. Dzięki dodatkowi słodzika naturalnego pochodzenia z liści stewii jego kaloryczność została ograniczona o 30%.

sprite

Nowy Sprite to kolejny, obok trzech smaków Nestea Green Tea, produkt w portfolio firmy Coca-Cola, który obok cukru zawiera dodatek słodzika naturalnego pochodzenia, pozyskiwanego z liści stewii. Jednocześnie jest to pierwszy napój gazowany z dodatkiem tego rodzaju słodzika w ofercie firmy w Polsce. Stewia to roślina pochodząca z Paragwaju. Jej wspaniałe właściwości poznały już 200 lat temu rdzenne plemiona Indian Guarani stosując do słodzenia napojów i potraw.

Ekstrakt z liści stewii nie dostarcza kalorii i jest ponad 200 razy słodszy niż cukier, dlatego już jego niewielka ilość wystarczy, by uzyskać pożądany słodki smak.

Wyciąg z liści stewii w charakterze słodzika został dopuszczony do stosowania w produktach spożywczych w Unii Europejskiej w 2011 roku po uzyskaniu pozytywnej opinii dotyczącej jego bezpieczeństwa przez Europejski Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności.

Cena:

  • puszka 330ml -  1,99zł
  • butelka 500ml - 3,29zł
  • butelka 1l - 4,19zł
  • butelka 1.5l - 5,19zł
  • butelka 2l - 5,49zł
  • butelka 2.25l - 5,79zł
zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 lipca 2020, 13:00

Nasze propozycje