Poprzedni artykuł: Ciastka zbożowe belVita na dzień dobry! Następny artykuł: Nowości z Wawelu: Cukierki Bakaliowe i Trufle Białe

Wysowianka - woda mineralna bogata w jod

Nowości kulinarne, , tagi: woda, napoje, nowości kulinarne
Wysowianka to naturalna, wysokozmineralizowana woda mineralna. Jest przeznaczona do codziennego spożycia – ma wyrazisty smak i dobrze gasi pragnienie, a dodatkowo zawiera dużo łatwo przyswajalnego jodu (0,2 mg/l).

woda mineralna wysowianka

Jod ma decydujący wpływ na rozwój mózgu, reguluje i przyśpiesza metabolizm, a także chroni organizm przed stanami zapalnymi i nowotworami. Jego niedobór objawia się m.in. długotrwałym zmęczeniem, brakiem koncentracji, łamliwością włosów oraz suchością skóry. Paradoksalnie najwięcej jodu w kuchni polskiej zawiera sól, którą powinniśmy ograniczać. By uzupełnić jego niedobory zaleca się spożywanie większej ilości ryb morskich, owoców morza, jarzyn (brokuły, szpinak), mleka i jego przetworów oraz picie wód stołowych i mineralnych z większą ilością jodu.

Wysowianka - naturalna woda mineralna - produkowana jest od 1959r. przez Uzdrowisko Wysowa. Już samo picie 1 litra Wysowianki dziennie w 100% zaspokaja dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka w jod. Szczególnie zalecana jest dla kobiet w ciąży (potrzebują one jodu 2 razy więcej).

Do wyboru mamy dwa rodzaje wody mineralnej Wysowianka:

  • Woda wysokozmineralizowana z naturalnym jodem gazowana i lekko gazowana - 1,99zł / 1,5l
  • Woda średniozmineralizowana Wysowianka Zdrój gazowana i niegazowana - 1,49zł / 1,5l
zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 22:37

Zobacz także

Nasze propozycje