Poprzedni artykuł: 4 kobiety robią makijaż po raz pierwszy w życiu Następny artykuł: 4 błędy, które możesz popełniać nakładając podkład

4 najpopularniejsze mity o manicurze hybrydowym

Manicure hybrydowy jest niezwykle popularny, bo zapewnia nieskazitelny efekt przez wiele dni. Jednak narosło wokół niego mnóstwo mitów – rozprawiamy się z 4 najpopularniejszymi. Sprawdźcie!
4 najpopularniejsze mity o manicurze hybrydowym

Manicure hybrydowy bardzo niszczy paznokcie

Jeśli paznokcie stały się słabe czy łamliwe, to oznacza, że zabieg był nieprawidłowo wykonywany, np. manikiurzystka niepotrzebnie matowiła paznokcie przed nałożeniem lakieru lub zdejmowała kolor spiłowując lakier, a nie rozpuszczając go. Może być to też wina lakieru słabej jakości - niektóre hybrydy ciężko usunąć bez naruszenia płytki. Przed pierwszą wizytą w salonie, warto porozmawiać z manikiurzystką. Zapytać, jak wygląda nakładanie lakieru i jego zdejmowanie. Dobrze tez wiedzieć, na jakich produktach pracuje dany salon. Wybierajmy tylko te, które pracują na profesjonalnych i oryginalnych produktach.

Paznokcie nie muszą odpoczywać od hybrydy

Paznokcie czasami potrzebują przerwy od hybrydy. Daj im odpocząć. Wykwalifikowana manikiurzystka rozpozna moment, w którym warto zrobić przerwę od hybrydy. Zalecana jest przerwa 2-3 tygodniowa. W tym czasie nie malujemy paznokci lakierem, lecz należy nałożyć na nie odżywkę z proteinami i olejkiem jojoba. Skutecznie i widocznie poprawi kondycję osłabionych paznokci. Paznokcie nie będą się łuszczyć, łamać oraz rozdwajać, nawilży przesuszone paznokcie, zredukuje białe plamki, zapobiegnie powstawaniu nowych.  Zabiegi polecany w czasie przerwy: ciepła kąpiel parafinowa dłoni, manicure japoński.

Manicure hybrydowy można zdejmować samodzielnie

Samodzielne zdejmowanie hybrydy to niemal gwarancja uszkodzenia płytki paznokcia. Nie wolno spiłowywać hybrydy pilnikiem z paznokci! Należy rozpuścić w delikatnym preparacie specjalnie do tego przeznaczonym, nie w samym acetonie! Nie wolno też na siłę zdzierać resztek lakieru z paznokci lub odklejać samemu. Odrywając na siłę, zerwiemy warstwę paznokcia. Najlepiej hybrydę usunąć w certyfikowanym salonie.

Tanie lakiery hybrydowe też są dobre

Oryginalna hybryda nie wymaga matowienia płytki pilnikiem i rozpuszcza się w ciągu 3-5 minut.  Pozostałe lakiery naśladujące hybrydę w większości wymagają przygotowania paznokci – tak jak do nałożenia żeli, czyli matowienia płytki. To zniszczy paznokcie. Poza tym bardzo często lakiery naśladujące hybrydę nie rozpuszczają się, trzeba je spiłować.  Po jednym takim manicurze paznokcie będą zniszczone, a ich pełna regeneracja może potrwać do trzech miesięcy.

ekspert: Antonina Papiewska – właścicielka luksusowych salonów stylizacji i pielęgnacji paznokci Pardon My French w Warszawie

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje