Poprzedni artykuł: Beż do potęgi Następny artykuł: Reklama Kenzo nie jest jedyną, którą warto znać i zapamiętać

5 błędów makijażowych, które popełniłaś przynajmniej raz w życiu

Zbyt ciemny podkład, zważone cienie na powiekach... Skądś to znasz? Tak, tak! Każdej z nas zdarzyła się przynajmniej raz taka "wpadka". Przekonaj się, czego musisz unikać. Nasz największy koszmar - zobaczcie koniecznie numer 3 ;)

Podobno co trzecia Polka nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Nic dziwnego, że tak kochamy make-up – dobrze wykonany sprawia bowiem, że czujemy się piękniejsze i bardziej pewne siebie. Nie zawsze jednak udaje nam się prawidłowo podkreślić atuty i zatuszować mankamenty urody. Jakie są najczęstsze makijażowe błędy?

1. ZBYT CIEMNY PODKŁAD

Bez wątpienia jest to jedna z najczęściej popełnianych make-upowych wpadek. Wiele kobiet marzy o zdrowej opaleniźnie, a ewentualne braki w tej kwestii stara się ukryć nieumiejętnie dobranym makijażem. Zbyt ciemny podkład wygląda bardzo nienaturalnie i tworzy „efekt maski” wyraźnie odróżniający twarz od reszty ciała. Kolor tego kosmetyku powinien być jak najbardziej zbliżony do naszej karnacji.

Zobacz: Jak dobrać podkład?

2. ZA MOCNO WYSKUBANE BRWI

Brwi wyskubane do postaci cieniutkich kresek już dawno wyszły z mody. I słusznie – bardzo wąskie łuki wyglądają bowiem tanio, a w dodatku wyostrzają rysy i niepotrzebnie dodają nam lat. Brwi powinny być ramą dla oka – zachowaj ich naturalny kształt, usuwając jedynie włoski wystające poza jego obręb. Nie przesadzaj również z ich koloryzacją. Ciemne brwi a'la Cara Delevingne są w modzie, jednak nie oznacza to, że każdemu z nimi do twarzy. Platynowa blondynka z czarnymi krechami na pewno nie będzie prezentowała się zachwycająco. Pamiętajmy również o cieniowaniu – początek brwi powinien być jaśniejszy i łagodniejszy. Geometryczne, ostre krawędzie wyglądają sztucznie.

3. NIERÓWNE KRESKI NA POWIEKACH

Oczywiście, nikt nie rodzi się z umiejętnością malowania perfekcyjnie symetrycznych kresek. Jest to coś, co po prostu należy wyćwiczyć. Niestety, niedbały makijaż oczu to błąd, którego trudno nie zauważyć – większość rozmówców stara się przecież utrzymywać z nami kontakt wzrokowy. Kreski pochylone pod różnymi kątami zmieniają symetrię całej twarzy. Zaś eyeliner umieszczony za wysoko, niestykający się z linią rzęs prezentuje się niechlujnie i „wczorajszo”. Remedium na te bolączki są ćwiczenia oraz wykonywanie makijażu przy stole – możliwość oparcia łokci o blat pomoże nam choć częściowo zredukować drżenie dłoni.

Zobacz: Jak zrobić idelaną czarną kreskę

4. ZA JASNY KOREKTOR POD OCZAMI

Ten kosmetyk z założenia stosujemy po to, by ukryć ciemne podkówki pod oczami. Wiele z nas sądzi więc, że im jaśniejszy odcień, tym lepiej. To błąd! Porcelanowy odcień korektora sprawi, że skóra w tym newralgicznym miejscu będzie wyglądała na siną i ziemistą. Dużo lepszy efekt da makijaż o ton ciemniejszy od skóry. Warto zadbać też o obecność składników nawilżających i odbijających światło.

5. ZWAŻONE CIENIE NA POWIEKACH

Do najczęściej popełnianych błędów należy również stosowanie cieni bezpośrednio na skórę. Przed aplikacją warto przygotować powieki, używając do tego celu podkładu wygładzającego lub specjalnej bazy. Duże znaczenie mają także jakość używanych kosmetyków oraz ich rodzaj. Najbardziej ryzykowne są cienie w kremie – trudno nałożyć je tak, by tworzyły gładką powierzchnię. Należy również unikać zbyt grubej warstwy makijażu, która może skutkować zebraniem się pigmentu w załamaniach powiek oraz obsypywaniem pod oczami.

Czy powyższe błędy są Wam znajome? Jakie jeszcze makijażowe wpadki można zaobserwować na polskich ulicach?

Zobacz także: 4 błędy w makijażu wieczorowym

zdjęcia: Fotolia

Najlepsze kosmetyki do makijażu z KWC

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2020, 15:07

Nasze propozycje