Poprzedni artykuł: Brazylijska sztuka malowania paznokci Następny artykuł: Wizaz Inside- nowości makijażowe Clarins

5 błędów, przez które lakier szybko odpryskuje z paznokci

Czy jest coś gorszego po samodzielnym malowaniu paznokciu, jak odpryski pojawiające się jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej w kolejny dzień? Odpryski to zmora niejednej z nas, ale spokojnie – za pomocą kilku prostych kroków można im zapobiec.

Zbyt szybkie odpryskiwanie lakieru z paznokci to przede wszystkim zasługa naszych niedopatrzeń. Chociaż lakier lakierowi nierówny i jeden na paznokciach będzie trzymał się dłużej, drugi krócej, nawet najdroższy produkt nie da rady, jeśli wciąż będziemy popełniać te same błędy. Poznaj pięć najczęstszych błędów, przez które lakier zbyt szybko odpryskuje z paznokci.

Nieprawidłowo skracasz paznokcie

Po pierwsze – paznokci nie należy obcinać, tylko je piłować. Po drugie – jeśli piłujesz paznokcie w różnych kierunkach, popełniasz poważny błąd. Taki sposób skracania paznokci osłabia płytkę, zwiększając jej skłonność do łamania się oraz rozdwajania, co powoduje właśnie odpryskiwanie lakieru. Paznokcie należy piłować w jednym kierunku, najlepiej od zewnątrz do środka. Wówczas będą one gładsze i lepiej przygotowane do pomalowania.

Nie odsuwasz skórek

Skórki wokół paznokci mogą spowodować, że lakier w ich okolicy w ogóle nie będzie trzymał się płytki. Dlatego przed pomalowaniem paznokci warto najpierw zmiękczyć skórki natłuszczającą oliwką, a następnie użyć preparatu do usuwania skórek. Po jego zastosowaniu powinny one zmięknąć, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie ci je odsunąć.

Nie przygotowujesz płytki paznokcia

W naszym interesie jest, aby lakier jak najlepiej utrzymywał się na paznokciu, dlatego przed sięgnięciem po lakier należy przygotować płytkę. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności polerujemy bloczkiem płytkę, pozbywając się w ten sposób nierówności. Następnie odtłuszczamy ją, używając zmywacza do paznokci lub specjalnego płynu do odtłuszczania paznokci. Na koniec oczywiście nakładamy bazę pod lakier, która przedłuża trwałość manikiuru.

Niedokładnie malujesz paznokcie

Aby lakier nie odpryskiwał, trzeba dokładnie go nałożyć. Po pierwsze, należy pomalować także krawędzie, gdzie w pierwszej kolejności pojawiają się odpryski. Po drugie, malując paznokcie, powinno się „zamknąć” ich wolne brzegi. Istotną sprawą jest również odczekanie, aż pierwsza warstwa lakieru dokładnie wyschnie. Dopiero wtedy można nakładać drugą warstwę kosmetyku. Na koniec używamy lakieru nawierzchniowego, który utwardza paznokcie i nadaje im połysku.

Stosujesz za dużo lakieru

Często nie mamy zaufania do lakieru i staramy się, aby już pierwsza jego warstwa dała efekt kryjący. W efekcie nakładamy za dużo lakieru, więc na paznokciach powstaje gruba warstwa kosmetyku. Jak nietrudno się domyślić, sprzyja ona szybkiemu odpryskiwaniu. Wystarczy, jeśli przy każdej warstwie pociągniesz pędzelkiem trzy razy: pośrodku i po bokach paznokcia.

Zobacz także:  Od dzisiaj manicure nie musi być staranny. Nowy trend?

zdjęcia: Free

Sprawdzone lakiery do paznokci z KWC

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lipca 2019, 21:25

Nasze propozycje