Poprzedni artykuł: Sprawdź wyniki testu mascary Rimmel Wonder'full Volume Colourist! Następny artykuł: TREND: cushion, czyli podkład w poduszce. Warto sięgać po takie produk...

5 podstawowych kształtów pędzli dla początkujących

Jeśli na co dzień wykonujemy prosty, naturalny makijaż nie potrzebujemy profesjonalnego zestawu kilkunastu pędzli, a kilka tych o podstawowych kształtach, których rzeczywiście będziemy używać. Oto 5 pędzli, od których warto rozpocząć kompletowanie własnego zestawu.

Pędzelek do blendowania cieni

Jak powinien wyglądać idealny pędzelek do blendowania cieni? Warto szukać tych o kształcie miotełki, lekko wydłużonych i rozszerzających się ku końcowi. Tego rodzaju kształt umożliwia nie tylko perfekcyjne roztarcie cieni, możemy posłużyć się nim także aplikując cień na powiekę – wystarczy, że produkt nabierzemy na bok pędzelka.

Polecamy: MAC 217, Hakuro H79, Zoeva 228

Pędzelek do eyelinera i podkreślania brwi

Najbardziej polecany kształt pędzelka do malowania kreski do ten o wąskiej, cienkiej końcówce, który zapewnia precyzyjną aplikację. Ale kreskę z łatwością namalujemy także skośnym pędzelkiem (sprawdzi się także do malowania brwi). Tego rodzaju pędzel powinien być jak najwęższy, jeśli włosie nie będzie odpowiednio zbite namalowanie idealnej kreski będzie bardzo trudne.

Polecamy: Sephora 20, Zoeva 317

Skośny pędzel do różu i bronzera

Tego rodzaju kształt pędzla jest bardzo uniwersalny – możemy nim nałożyć zarówno bronzer, jak i róż, a także rozświetlasz. Skośny kształt jest bardzo pomocny szczególnie dla osób, które rozpoczynają przygodę z konturowaniem, gdyż zdecydowanie ułatwia aplikację produktu.

Polecamy: Hakuro H24, Nanshy Contouring Brush, M Brush 03

Pędzel do pudru

Ze względu na dużą ilość włosia pędzle do pudru zazwyczaj charakteryzuje dość wysoka cena. Po pędzel do pudru warto sięgać szczególnie wtedy, gdy zależy nam na naturalnym wykończeniu makijażu. Puder nałożony pędzlem wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie niż ten nałożony zwyczajnym gąbeczką dołączoną do produktu. Pędzel o tym kształcie dodatkowo doskonale sprawdzi się do usuwania przykładowo osypanych cieni.

Polecamy: Ecotools Powder Brush, Hakuro H55

Pędzelek „ołówkowy” do aplikacji cieni

Pędzelek niezbędny w kosmetyczce osób, które codziennie malują oczy cieniami. Zwężająca się końcówka oraz wąski kształt umożliwia precyzyjną aplikację cienia w wewnętrznych kącikach oraz na dolną powiekę. Jest pomocny także podczas wykonywania makijażu typu cut-crease oraz innych, w których zależy nam na precyzyjnej aplikacji.

Polecamy: Nanshy Pencil Brush, Bdellium Tools 780, Zoeva 230

Czytaj też: najbardziej pożądane zestawy pędzli

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 maja 2019, 02:07

Zobacz także

Nasze propozycje