Poprzedni artykuł: Kolorowe tusze do rzęs - 7 najfajniejszych Następny artykuł: Makijaż w wersji PRO - 7 mistrzyń z Instagrama

8 błędów, które możesz popełniać wykonując manicure

Oczywiście mamy nadzieję, że tego nie robisz, ale zebrałyśmy w jednym miejscu 8 najpopularniejszych błędów, które możesz popełniać wykonując manicure w domowym zaciszu!
8 błędów, które popełniasz robiąc manicure

8 błędów, które popełniasz robiąc manicure:

Nie używasz bazy pod lakier

Odpowiednia baza pod lakier to podstawa trwałego i bezpiecznego dla płytki paznokci manicuru. Baza jest szczególnie istotna w przypadku paznokci uwrażliwionych i rozdwajających się – pomoże utrzymać manicure dłużej na swoim miejscu i zapobiegnie odpryskom.  W przypadku mocno zniszczonych paznokci dobrze jest wykorzystać jako bazę odżywkę – matową lub błyszczącą. Baza jest również niezbędna, gdy nakładamy ciemne lakiery  - zapobiega przenikaniu koloru i nieestetycznemu odbarwieniu płytki.

Wycinasz skórki

Wycinanie skórek skutkuje kształtnymi, estetycznymi paznokciami, ale jednocześnie też tym, że skórki zaczynają narastać na płytkę coraz szybciej i są mocniejsze oraz grubsze. Skórki najlepiej jest odsuwać aż w końcu (po upływie dłuższego czasu) przestaną w ogóle narastać. Niestety jest to bardziej czasochłonne rozwiązanie i wymaga więcej czasu, ale długofalowo rozwiązuje problem, a nie maskuje go.

Do poprawek używasz patyczków higienicznych

Są wygodne, zawsze pod ręką, ale na czy na pewno nadają się poprawek? Gdy musimy zmyć lakier z przypadkowo ubrudzonych skórek nie używajmy patyczków higienicznych! Ich kształt nie jest właściwy (najlepiej wybrać w specjalny sposób ścięte flamastry, ewentualnie użyć starego pędzelka) i mogą jedynie zrujnować manicure – zetrzeć lakier również z boków płytki lub rozmazać go na skórze.

Nabierasz zbyt dużo lakieru na pędzelek

Najważniejszą zasadą prawidłowo wykonanego manicuru jest nabieranie na pędzelek niewielkiej ilości lakieru i rozprowadzanie na płytce cienkiej jego warstwy. Im więcej lakieru na pędzelku, tym schnie wolniej przez co powstają nieestetyczne bąbelki. Nakładanie grubej warstwy lakieru wiąże się również z większą ilością pociągnięć na płytce, żeby lakier dokładnie rozprowadzić, co skutkuje wtłoczeniem większej ilości powietrza w manicure – więc znowu bąbelkami.

Potrząsasz buteleczką lakieru

Przed rozpoczęciem malowania paznokci masz w zwyczaju potrząsać buteleczką? To błąd! Takie ruchy powodują powstawanie mini pęcherzyków powietrza i niszczenia manicuru. Jeśli chcesz wymieszać zawartość buteleczki przed rozpoczęciem malowania, wystarczy, że delikatnie zrolujesz ją kilkakrotnie między dłońmi.

Za szybko nakładasz oliwkę na paznokcie

Baza, lakier – jedna warstwa i druga, top coat i... tu pojawia się częsty błąd. Nakładasz na skórki oliwkę, które je błyskawicznie nawilża i wygładza, ale jednocześnie może zepsuć twój cały wcześniejszy trud. Zbyt wcześnie zaaplikowana oliwka może doprowadzić do skurczenia się topcoatu na brzegach. Oliwkę można nałożyć  dopiero, gdy paznokcie zupełnie wyschną.

Źle piłujesz paznokcie

Banalne, ale popełniane bardzo często. Paznokcie często rozdwajają się w skutek niewłaściwego piłowania, które sprzyja mechanicznym uszkodzeniom. Piłowanie musi odbyć się zawsze przed namoczeniem paznokci - nie wolno piłować wilgotnej płytki. Unikajmy oczywiście piłowania w obie strony i zawsze delikatnie pochylajmy pilniczek nad płytką. Dowiedz się więcej - jak prawidłowo piłować paznokcie.

Nie chronisz paznokci podczas sprzątania

Warto zaprzyjaźnić się z gumowymi rękawiczkami. Twarda woda i detergenty niszczą nie tylko manicure i płytkę paznokcia, ale również delikatną skórę dłoni. Jeśli masz przed sobą kilkugodzinne sprzątanie nie możesz zapomnieć o nałożeniu rękawiczek. Wyrobienie w sobie takiego nawyku na pewno odczuwalnie przedłuży żywotność manicuru i ogólną poprawę kondycji skóry rąk.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

9 grudnia 2019, 14:26

Nasze propozycje