Poprzedni artykuł: Makijaż no-makeup w odwrocie. Wielki powrót czerni Następny artykuł: Manicure na wiosnę i lato 2016. Jakie kolory paznokci będą najmodniejs...

Baking – nowy, silny trend w makijażu. Na czym polega ta metoda?

Baking to technika w makijażu, która znana jest od dawna, ale dopiero niedawno stała się masowym trendem. Jest szczególnie ceniona przez wizażystów, gdyż zapewnia podkreślenie konturowania, trwałość oraz fotogeniczność makijażu. Dziś wyjaśniamy, na czym dokładnie polega ta metoda.

Baking to jeden z największych trendów makijażowych ostatnich miesięcy. Ta metoda o wielu lat wykorzystywana jest przez wizażystów, lecz dopiero od jakiegoś czasu stała się popularna wśród miłośniczek makijażu. Wypiekanie twarzy zapewnia niezwykłą trwałość makijażu i efekt gładkiej skóry. Ta technika podkreśli konturowanie twarzy, uwypuklając atuty każdego kształtu twarzy.

Baking – nowy trend w makijażu

Co ciekawe baking, jak wiele innych trendów w makijażu został zapoczątkowany przez środowisko drag queens. Później do wzrostu popularności techniki przyczyniła się Kim Kardashian i jej makijażysta Mario Dedivanovic. Obecnie baking jest techniką stosowaną przez wielu profesjonalnych wizażystów, coraz częściej możemy także zobaczyć wykonywanie bakingu krok po kroku przez dziewczyny z internetowej społeczności związanej z makijażem.

Na czym polega baking w makijażu?

Metoda w dużym skrócie opiera się na rozświetleniu pożądanych partii twarzy za pomocą grubej warstwy transparentnego pudru. Zapewnia to wyraźne podkreślenie wcześniej wykonanego konturowania, przedłuża trwałość makijażu, zapobiega szybkiemu świeceniu się cery, a ponadto sprawia, że makijaż wygląda idealnie na zdjęciach i to właśnie do fotografowania baking stosowany jest najczęściej. Na żywo gruba warstwa pudru może wyglądać nienaturalnie. Baking odradzany jest ponadto posiadaczkom suchej cery, gdyż nadmierna ilość pudru może tylko podkreślić jej suchość.

Jak wykonać baking?

Baking należy wykonywać po uprzednim nałożeniu podkładu oraz wykonaniu konturowania. Celem bakingu jest spotęgowanie efektu rozświetlenia – grubą warstwę pudru sypkiego należy więc nałożyć na obszar pod oczami, żuchwę (pod linią konturowania), brodę oraz odrobinę na szczyt nosa. Pozostawiamy puder w takim stanie na kilka minut – w tym czasie możemy wykonać makijaż oczy bez obaw o osypywanie ceni (pozbędziemy się ich razem z warstwą pudru pod oczami). Po kilku minutach, kiedy wystarczająca ilość pudru wtopi się w cerę pozostałości należy zmieść dużym, puchatym pędzlem.

Sprawdź także: Jak zrobić makijaż rozświetlający?

Kosmetyki niezbędne do wykonywania bakingu

Baking będzie wyglądał efektownie tylko wtedy jeśli do jego wykonania użyjemy dobrej jakości pudru sypkiego. Musi być on bardzo drobno zmielony i transparenty. Do najbardziej polecanych pudrów tego rodzaju należą Translucent Loose Setting Powder Laura Mercier oraz jego tańszy odpowiednik czyli puder od RCMA. Z łatwiej dostępnych produktów warto wspomnieć o pudrze sypkim z Bourjois, pudrach Paese czy pudrze od Wibo.

Oto kilka pudrów sypkich, które doskonale sprawdzą się do wykonywania bakingu:

Na zdjęciu: Laura Mercier - Translucent Loose Setting Powder (Douglas) - 229 zł, RCMA - No-color powder - około 60 zł, Paese - puder ryżowy - 40 zł, Makeup Forever - puder sypki - 169 zł, Inglot - puder sypki - około 50 zł, Wibo - fixing powder - około 12 zł

Sprawdź również:Najlepsze pudry matujące

Zdjęcia: Instagram, materiały prasowe

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2020, 23:06

Nasze propozycje